Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Ciprová a Polívka jsou mistry republiky v moderním pětiboji

Barbora Ciprová a Ondřej Polívka jsou novými mistry České republiky v moderním pětiboji. Tituly vybojovali o víkendu v rámci Memoriálu Milana Kadlece na pražské Julisce a v poděbradském jezdeckém areálu. Juniorskými šampiony se stali Veronika Novotná a Daniel Plátek.

Ondřej Polívka
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

Polívka využil neúčast české jedničky Jana Kufa a v republikovém hodnocení vyhrál před Martinem Bilkem a Lukášem Svěchotou. "Závodilo se mi celkem dobře. Akorát plavání jsem šel nadoraz a cítil jsem to pak celý den. A věřím, že začínám přicházet na cestu, jak šermovat daleko líp. Snad se to potvrdí i dál," řekl Polívka.

Mezi ženami na 17. ročníku Memoriálu Milana Kadlece, který byl po dlouhé době otevřen i dospělým, skončila Ciprová v celkovém pořadí pátá. V českém hodnocení vyhrála před Veronikou Novotnou a Karolínou Křenkovou.

V absolutní klasifikaci vyhrál Polívka před Němcem Pelem Uibelem a Bilkem. Ženám vládly Britky, které obsadily první čtyři místa, vyhrála Olivia Greenová.

Vrcholem domácí pětibojařské scény bude Světový pohár, který se na české území vrátí po jedenácti letech. Místo původně oznámeného Kladna se od 23. do 27. května uskuteční v Praze. Plavat a šermovat se bude na Julisce a bonusové šermířské kolo, jízda na koni a běh se střelbou se odehrají na Císařské louce.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy