Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Češi slaví na Evropských hrách minimálně stříbro a dva bronzy z thajského boxu

Česká výprava na Evropských hrách v Polsku získá minimálně stříbrnou medaili v thajském boxu zásluhou Terezy Štěchové. Sedmadvacetiletá reprezentantka po druhé výhře na turnaji v Myšlenicích postoupila do úterního finále. Jedna výhra stačila na zisk bronzu Jakubu Klaudovi a Ondřeji Malinovi, kteří dnes v semifinále neuspěli. Sbírka českého týmu v Krakově před finálovým duelem Štěchové aktuálně čítá tři zlaté, čtyři stříbrné a pět bronzových medailí.

Aneta Brabcová
zdroj: ČT4 autor: Pavel Lebeda

Štěchová, jež soutěží ve váhové kategorii do 63,5 kg, oba zápasy ukončila před limitem. Nedělní čtvrtfinále proti Lusi ter Davtjanové z Arménie zastavil rozhodčí po opakovaném počítání soupeřky ve druhém kole, dnešní semifinále s Emili Rzajevovou z Ázerbájdžánu ukončil ringový sudí (RSC) ve třetím kole.

"Bojovala (soupeřka) dobře. Měla docela rány na to, že to byla šestnáctiletá holčina. Naštěstí pro mě to v klinči moc neuměla. V tom jsem dominovala," konstatovala na webu českého olympijského týmu Štěchová.

Ve finále se utká s o rok mladší tureckou boxerkou Bedihou Tacyildizovou, jež oba své duely vyhrála na body. "Bojovala jsem s ní dvakrát a dvakrát jsem s ní prohrála. Jistota stříbrné medaile mě trochu uklidňuje, takže půjdu do finále s čistější hlavou," řekla.

Malina ve váze do 81 kg vyhrál vstupní duel RSC, ale v souboji o finále podlehl na body Ukrajinci Jehoru Skurichinovi. "Byl lepší a zkušenější. Nepustil mě vůbec k ničemu. Snad to vyjde příště. Evropské hry jsou ale nejprestižnější akce, na které jsem zatím byl, a moc si toho vážím," uvedl dvaadvacetiletý Malina.

O osm let starší Klauda po nedělním úspěchu podlehl v semifinále jednadevadesátky těsně na body Italovi Enricu Pellegrinovi Pellegrimu. "Bylo to vyrovnané. Dneska mi to sedlo, ale soupeř chtěl asi o trošičku víc než já. A to rozhodlo," řekl.

Choupenitch byl zásah od medaile

Fleretista Alexander Choupenitch byl na Evropských hrách jeden zásah od medaile, ale nakonec skončil sedmý. Český šermíř v Krakově nepotvrdil pozici žebříčkového favorita a vypadl ve čtvrtfinále po těsné porážce 14:15 s Belgičanem Stefem van Campenhoutem. Devátý byl klasifikován další český reprezentant Marek Totušek, kterého Choupenitch porazil v osmifinále hladce 15:2.

Moderní pětibojaři byli v kvalifikaci stoprocentní

Mužská část reprezentace v moderním pětiboji byla v Krakově stoprocentní v kvalifikaci. Do semifinále soutěže, která je zároveň evropským šampionátem a v obou kategoriích se v ní bude rozdávat osm účastnických míst pro olympijské hry v Paříži, postoupili Martin Vlach, Marek Grycz, Jan Kuf i Ondřej Polívka.

Finále třípolohové malorážky vyhrála Norka Steneová

Finále ženské třípolohové malorážky bez české účasti vyhrála norská reprezentantka Steneová před Polkou Kochaňskou. Veronika Blažíčková skončila v kvalifikaci třináctá, o tři body za poslední postupující Chorvatkou Martou Željkovičovou. Aneta Brabcová byla sedmnáctá, vyhrála Srbka Teodora Vukojevičová.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články