Touchdown

Zkrácenému Arefjällsloppetu vládli norští laufaři

Seriál dálkových běhů Ski Classics měl vrcholit vůbec nejdelším podnikem. Závodníci se měli vydat na trať sto čtyři kilometry dlouhého Arefjällsloppetu, jenže počasí chtělo jinak. Déšť a vysoké teploty den před startem přinutily pořadatele zkrátit trať na 62 kilometrů. Na nich byli nejrychlejší norští zástupci. Mezi muži Stadaas a z žen Slindová. Z českých běžců byl nejlepší veterán Řezáč na 19. místě.

Závěr závodu mužů na Arefjällsloppetu

Řezáč ztratil na vítěze 8:48 minuty. Na 23. místě doběhl Jiří Pliska s mankem téměř 13 minut. Mezi ženami byla šestnáctá Karolína Grohová a osmnáctá Tereza Hujerová. Na Slindovou ztratily přes 20 minut.

V celkovém pořadí seriálu patří Řezáčovi 27. místo, Pliska je hned za ním. Grohová figuruje na 18. pozici a Hujerová je dvaadvacátá. Vedou Nor Andrea Nygaard a Švédka Britta Johanssonová Norgrenová.

Dalším závodem v kalendáři Ski Classics je o příštím víkendu norský Reistadlöpet.