Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Val Gardena viděla po sjezdu i super-G. Zabystřan tentokrát za body, slaví Kriechmayr

Jan Zabystřan byl jediným českým zástupcem v závodě super-G, který hostilo italské středisko Val Gardena. Český lyžař nenavázal na své dvacáté místo ze sjezdu a obsadil dvaatřicátou pozici. Z vítězství se raduje Rakušan Vincent Kriechmayr, který těsně o dvě setiny porazil svého krajana Daniela Hemetsbergera. O další setinu zpět skončil Švýcar Marco Odermatt. 

Je nám líto, video expirovalo.
Vítězná jízda Vincenta Kriechmayra v super-G ve Val Gardeně

Zabystřan se startovním číslem 61 ztratil na vítěze 0,96 sekundy a obsadil 32. příčku. Od dalších bodů do hodnocení SP ho dělily tři setiny. Minimální odstupy byly i v čele pořadí. Kriechmayr si spravil chuť po sedmnácté příčce ve sjezdu a porazil o dvě setiny sekundy krajana Daniela Hemetsbergera. O další setinu zpět byl Švýcar Marco Odermatt, který se díky tomu osamostatnil v čele průběžného pořadí Světového poháru.

Znovu se prosazovali i závodníci s vysokými startovními čísly. Kanaďan Cameron Alexander obsadil se třiašedesátkou sedmou příčku, překvapivý vítěz sjezdu Američan Bryce Bennett se s číslem 62 zařadil na čtrnáctou pozici.

Právě tito dva lyžaři odsunuli Zabystřana mimo bodované pozice. Český reprezentant rozjel závod výborně, ale v závěru ztratil. Může ho těšit alespoň skalp hvězdného Nora Aleksandra Aamodta Kildeho, který se se ztrátou 1,09 sekundy podělil až o 37. příčku.

Na sobotu je do italské Val Gardeny naplánovaný sjezd. Ten by měl uzavřít první zastávku rychlostních disciplín, která v této sezoně SP neskončila zrušením závodů.

SP v sjezdovém lyžování ve Val Gardeně (Itálie):

Muži – superobří slalom: 1. Kriechmayr 1:28,39, 2. Hemetsberger (oba Rak.) -0,02, 3. Odermatt (Švýc.) -0,03, 4. Sarrazin (Fr.) -0,12, 5. Schwarz (Rak.) -0,13, 6. Crawford (USA) -0,15, ...32. Zabystřan -0,96.

Průběžné pořadí (po 4 z 41 závodů): 1. Odermatt 220 b., 2. Schwarz 215, 3. Feller (Rak.) 124, 4. Bennett (USA) 118, 5. Kriechmayr 114, 6. Crawford 85, ...64. Zabystřan 11.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články