Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

V Kitzbühelu se raduje Francie. Sarrazin potvrdil svou skvostnou formu

Francouzský triumf v nejslavnějším sjezdu světa. Cyprien Sarrazin znovu ukázal, že zažívá životní sezonu, a slaví vítězství na sjezdovce Streif v rakouském Kitzbühelu. Zdramatizoval tím i situaci v hodnocení disciplíny.

Je nám líto, video expirovalo.
Jízdy nejlepších na slavné sjezdovce v Kitzbühelu

Sarrazin byl na klasické trati na Hahnenkammu nejrychlejší až v posledním sektoru a do cíle dojel s náskokem 0,05 sekundy před Florianem Schiederem. Ital byl v Kitzbühelu druhý i loni, jindy se na stupně vítězů nedostal. Před kometou této sezony Sarrazinem dosáhli z Francouzů v Kitzbühelu na výhru jen legendární Jean-Claude Killy (1967) a dvakrát Luc Alphand (1995 a 1997).

"Je to úžasný pocit. Když jsem projížděl cílem, ohromně jsem si to vychutnával. Říkal jsem si: křič, co nejvíc dokážeš! Zítra asi budu bez hlasu," uvedl Sarrazin, jenž byl dlouho specialistou na obří slalom a na rychlostní disciplíny přešel až v posledních letech. "Nebyla to dnes ani zdaleka dokonalá jízda, ale cítil jsem se fyzicky dobře a dole jsem do toho dal celé své srdce," dodal.

Třetí místo obsadil s odstupem 34 setin za Sarrazinem lídr Světového poháru i disciplíny Marco Odermatt, jenž vyhrál minulý týden oba sjezdy na domácí půdě ve Wengenu. Švýcarský lyžař si připsal svůj nejlepší výsledek v Kitzbühelu, Američana Ryana Cochrana-Sieglea odsunul mimo pódium o setinu sekundy.

Sarrazin, jenž před touto sezonou nikdy nebyl na stupních vítězů v rychlostním závodu, navázal na prosincový triumf z Bormia a vítězství ze super-G ve Wengenu. Na Lauberhornu byl rodák z Gapu v obou sjezdech druhý za Odermattem a v pořadí disciplíny na Švýcara ztrácí jen 26 bodů. V celkovém hodnocení má před druhým Sarrazinem úřadující dvojnásobný vítěz obří náskok 516 bodů.

Závod začal s hodinovým zpožděním oproti plánu kvůli lehkému sněžení a špatné viditelnosti. Nejlepší sjezdaři odjeli závod na 3312 metrů dlouhé trati v dobrých podmínkách, s postupem času ale začala viditelnost zhoršovat.

Druhý sjezd se v Kitzbühelu jede v sobotu, program zakončí v neděli slalom. Jan Zabystřan v Rakousku nestartuje, neboť si ve Wengenu poranil postranní vazy v kolenu. Do sezony by se ale nejlepší český sjezdař měl ještě vrátit.

SP ve sjezdovém lyžování v Kitzbühelu (Rakousko):

Muži - sjezd: 1. Sarrazin (Fr.) 1:55,75, 2. Schieder (It.) -0,05, 3. Odermatt (Švýc.) -0,34, 4. Cochran-Siegle (USA) -0,35, 5. Alexander (Kan.) -0,46, 6. Paris (It.) -0,58.

Průběžné pořadí sjezdu (po 6 z 11 závodů): 1. Odermatt 436, 2. Sarrazin 410, 3. Paris 269, 4. Kilde (Nor.) 220, 5. Bennett (USA) 208, 6. Kriechmayr (Rak.) a Schieder oba 178, ...48. Zabystřan (ČR) 11.

Průběžné pořadí SP (po 17 z 41 závodů): 1. Odermatt (Švýc.) 1076, 2. Sarrazin 560, 3. Schwarz (Rak.) 464, 4. Kilde 440, 5. Feller (Rak.) 384, 6. Kriechmayer 352, ...109. Zabystřan 11.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články