Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Výhra č. 62 přišla v Alta Badii. Hirscher zvládl nejlépe paralelní slalom

Marcel Hirscher vyhrál paralelní obří slalom v Alta Badii a oslavil své 62. vítězství ve Světovém poháru. V paralelním závodě přitom triumfoval poprvé v kariéře. Ve finálové jízdě porazil Francouze Thibauta Favrota a upevnil si vedení v celkovém hodnocení seriálu.

Marcel Hirscher
zdroj: ČTK/AP autor: Gabriele Facciotti

Sedminásobný držitel křišťálového glóbu Hirscher se 62. výhrou v SP v historických tabulkách vyrovnal rakouské rekordmance Annemarii Moserové-Pröllové. Více vítězství mají na kontě jen legendární Švéd Ingemar Stenmark (86) a americká hvězda Lindsey Vonnová (82).

"Rakousko je lyžařský národ a ten rekord už něco znamená," pochvaloval si Hirscher. V Alta Badii vyhrál paralelní závod na čtvrtý pokus, ale celkově to bylo v italském středisku už jeho osmé vítězství. Šestkrát tu ovládl klasický obří slalom a jednou slalom. "Val d'Isere, Alta Badia a Adelboden. Tahle tři střediska jsou rozhodně moje nejoblíbenější," jmenoval dějiště, kde se mu v kariéře nejvíce daří. Hirscher vyhrál v Alta Badii i nedělní klasický dvoukolový obří slalom.

Je nám líto, video expirovalo.
Hirscher vyhrál poprvé paralelní slalom

V paralelní variantě vyřadil v těsném čtvrtfinále Němce Stefana Luitze. "Měl jsem ale štěstí, bylo to jen o osm setin," podotkl Hirscher. V semifinále potom porazil loňského vítěze Mattse Olssona, Švéd pak prohrál i jízdu o třetí místo s dalším Francouzem Alexisem Pinturaultem.

SP ve sjezdovém lyžování v Alta Badii (Itálie):

Muži - paralelní obří slalom: 1. Hirscher (Rak.), 2. Favrot, 3. Pinturault (oba Fr.), 4. Olsson (Švéd.), 5. Luitz (Něm.), 6. G. Caviezel (Švýc.), 7. Kilde, 8. Kristoffersen (oba Nor.).

Průběžné pořadí obřího slalomu (po 4 z 10 závodů): 1. Hirscher 380, 2. Olsson 190, 3. Pinturault 188, 4. Kristoffersen 180, 5. Luitz 157, 6. Meillard (Švýc.) 131.

Průběžné pořadí SP (po 11 ze 41 závodů): 1. Hirscher 480, 2. Franz (Rak.) 341, 3. Svindal (Nor.) 333, 4. Kilde 303, 5. M. Caviezel (Švýc.) 283, 6. Kristoffersen 260.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy