Vstup do Seefeld Triple se sdruženářům nepovedl, skončili bez bodů. Vyhrál Oftebro

První ze tří závodů Světového poháru v severské kombinaci vyhrál v Seefeldu norský sdruženář Jens Oftebro. Nejlepší z trojice českých reprezentantů Jan Vytrval obsadil až nebodované 33. místo.

Jens Oftebro
zdroj: ČTK / AP / Andreas Schaad

Dvaadvacetiletý Ofterbro si doběhl pro druhé vítězství v sezoně po osmém místě ve skokanské části. V cíli běhu, jenž v první části takzvaného Seefeld Triple měřil 7,5 km, byl o 8,1 sekund dřív než domácí favorit Johannes Lamparter. Třetí skončil Němec Julian Schmid, na čtvrté místo v závěru klesl lídr SP Jarl Magnus Riiber z Norska.

Vytrval vybíhal z 26. místa, ale v bodované třicítce se neudržel. Ondřej Pažout byl pětatřicátý, Tomáš Portyk osmačtyřicátý.

Seefeld Triple je vrcholem sezony Světového poháru. Sdruženáři si přenášejí časy do dalších dnů, a kdo v neděli jako první přijede do cíle po 12,5 kilometrech, získá jako celkový vítěz dvojnásobné prize money, dvojnásobné body a mimořádnou prémii.

Závod žen ovládla norská suverénka Gyda Westvoldová Hansenová a v šestém závodu sezony si připsala šesté vítězství. Tereza Koldovská obsadila poslední 25. pozici. Druhá Češka Jolana Hradilová měla na můstku pád a podle agentury APA byla s podezřením na vážné zranění kolena převezena do nemocnice.

SP v severské kombinaci v Seefeldu (Rakousko):

Muži: 1. J. L. Oftebro (Nor.) 18:33,7, 2. Lamparter (Rak.) -8,1, 3. Schmid (Něm.) -14,1, 4. Riiber (Nor.) -17,7, 5. Faisst -29,9, 6. Geiger (oba Něm.) -32,4, ...33. Vytrval -2:01,9, 35. Pažout -2:21,4, 48. Portyk -3:36,0.

Průběžné pořadí (po 12 z 21 závodů): 1. Riiber 723, 2. Lamparter 645, 3. J. L. Oftebro 628, 4. Schmid 604, 5. R. Jamamoto (Jap.) 424, 6. Geiger 423, .....47. Portyk 10, 58. Vytrval 2.

Ženy: 1. Westvoldová Hansenová (Nor.) 14:47,3, 2. Armbrusterová (Něm.) -25,7, 3. I. Hagenová (Nor.) -27,8, ...25. Koldovská -6:17,9, Hradilová nenastoupila do běžecké části.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 11 závodů): 1. Westvoldová Hansenová 600, 2. Armbrusterová 390, 3. Sieffová (It.) 340, ...28. Hradilová 27, 31. Koldovská 18.