MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Všem favoritům ukázal v Ga-Pa záda Francouz Allegre. Zabystřan až v šesté desítce

Překvapivým vítězstvím skončilo mužské super-G v německém Garmich-Partenkirchenu. Raduje se Francouz Nils Allegre, který porazil druhého Guglielma Boscu i švýcarské favority Loïca Meillarda s Marcem Odermattem. Na 53. místě skončil Jan Zabystřan.

Vítězná jízda Nilse Allegra v Ga-Pa

Nils Allegre v Ga-Pa vyhrál poprvé v kariéře. Třicetiletý lyžař porazil o 18 setin sekundy stejně starého Itala Guglielma Boscu, jenž stejně jako Allegre dosud nikdy v elitním seriálu nestál na stupních vítězů.

"V týmu se navzájem tlačíme dál. Je to skvělý pocit," řekl Allegre, jenž se triumfu dočkal při 102. startu ve Světovém poháru. Napodobil o rok mladšího krajana Cypriena Sarrazina, jenž prožívá životní sezonu, v které vybojoval už tři výhry ve sjezdu.

Senzační medailisty na třetím místě doplnil Švýcar Loïc Meillard, jenž za vítězem zaostal o 25 setin. Až se čtvrtou příčkou se musel spokojit lídr seriálu i disciplíny Marco Odermatt, který byl o další tři setiny pomalejší než jeho krajan.

Za sebou ale nechal všechny své nejbližší konkurenty a upevnil si vedení v průběžném pořadí. V hodnocení disciplíny vede před dnes pátým Vincentem Kriechmayrem z Rakouska o 71 bodů, v celkovém pořadí navýšil náskok před Sarrazinem na 622 bodů. Francouz skončil v Ga-Pa jedenáctý.

Jediný český reprezentant na startu Jan Zabystřan obsadil 53. místo. Na Allegreho ztratil 2,32 sekundy.

SP ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

Muži – superobří slalom: 1. Allegre (Fr.) 1:11,92, 2. Bosca (It.) -0,18, 3. Meillard -0,25, 4. Odermatt (oba Švýc.) -0,28, 5. Kriechmayr (Rak.) -0,32, 6. Sejersted (Nor.) -0,45, ...53. Zabystřan (ČR) -2,32.

Průběžné pořadí superobřího slalomu (po 4 ze 7 závodů): 1. Odermatt 290, 2. Kriechmayr 219, 3. Sarrazin (Fr.) 174, 4. Allegre 153, 5. Bosca 151, 6. Haaser (Rak.) 142.

Průběžné pořadí SP (po 22 z 41 závodů): 1. Odermatt 1306, 2. Sarrazin 684, 3. Feller 559, 4. Schwarz (oba Rak.) 464, 5. Kilde (Nor.) 440, 6. Kriechmayr 437, ...116. Zabystřan 11.