V Chaux-Neuve se dál daří Rehrlovi, čeští sdruženáři neuspěli

Rakouský sdruženář Franz-Josef Rehrl vyhrál i druhý závod třídílné minisérie Světového poháru v Chaux-Neuve. Čeští reprezentanti, stejně jako v pátek ve Francii nebodovali a nedostali se do nejlepší třicítky, jež absolvuje nedělní finále o celkové vítězství. Nejlepší Tomáš Portyk doběhl na 33. místě.

Franz-Josef Rehrl
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: Jürgen Feichter

Pětadvacetiletý Rehrl se opět mohl opřít o vydařený skok. Na desetikilometrovou trať se vydal s náskokem 45 sekund a vedení hladce uhájil.

Pro druhé vítězství ve dvou dnech a zároveň v kariéře si Rakušan dojel 24,3 sekundy před Japoncem Akitem Watabem, třetí byl s odstupem 24,8 sekundy Němec Fabian Riessle.

Nejlepší třicítka sdruženářů po dvou dnech absolvuje nedělní nejdelší závod s dvěma skoky a během na 15 km o celkové vítězství.

Rehrl ovládl i druhý závod sdruženářů v Chaux-Neuve

Do něj se nekvalifikoval žádný s českých reprezentantů. Portyk na 30. místo ztratil téměř půl minuty, hluboko v poli poražených skončili Ondřej Pažout a Miroslav Dvořák.

Juniorský mistr světa Pažout obsadil 45. pozici a zkušený Dvořák, jenž po zdravotních problémech z přípravy v sezoně SP debutuje, byl poslední, padesátý.

Třídílný závod bývá od roku 2014 prvním vrcholem sdruženářské sezony. Letos se poprvé nekoná v rakouském Seefeldu, neboť ten za měsíc hostí mistrovství světa v klasickém lyžování.

Výsledky SP v severské kombinaci v Chaux-Neuve:

1. Rehrl (Rak.) 22:58,7, 2. A. Watabe (Jap.) -24,3, 3. Riessle (Něm.) -24,8, 4. Björnstad (Nor.) -25,0, 5. Seidl (Rak.) -27,5, 6. J. M. Riiber -56,7, 7. Graabak (oba Nor.) -57,3, 8. Weber -57,7, 9. Frenzel (oba Něm.) -57,9, 10. Klapfer (Rak.) -58,6, ...33. Portyk -3:29,2, 45. Pažout -5:19,4, 50. Dvořák -6:51,9.

Průběžné pořadí SP (po 12 z 21 závodů): 1. J. M. Riiber 768, 2. Rydzek (Něm.) 604, 3. A. Watabe 527, 4. Seidl 469, 5. Rehrl 468, 6. Geiger (Něm.) 424, ...27. Portyk 75, 52. Vytrval 5.