Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hry na přelomu tisíciletí

Svaz lyžařů znovu řeší otázku reprezentační smlouvy s Ledeckou

Svaz lyžařů dosud nemá uzavřenou reprezentační smlouvu s Ester Ledeckou. Prezident svazu David Trávníček věří, že obě strany brzy dojdou k dohodě a že se Ledecká co nejdříve postaví po svém zranění ze srpna, kdy si zřejmě zlomila klíční kost, zpět na lyže. Nejpozději bezprostředně před prvním závodem musí mít největší česká hvězda zimních sportů smlouvu podepsanou.

Místo plánovaného soustředění v Chile, kam chtěla po úrazu odletět, Ledecká na sociálních sítích sdílí příspěvky ze svých aktivit v Londýně, které nemají se sportem nic společného. Veřejné informace o jejím aktuálním zdravotním stavu nejsou k dispozici a sdílný nebyl ani šéf svazu.

"Přesné informace nemám. Jenom mohu věřit, že se její zdravotní stav lepší a bude připravena se postavit na svah a na lyže co nejdříve," řekl Trávníček na adresu pětinásobné vítězky ankety Král bílé stopy.

Je nám líto, video expirovalo.
Svaz lyžařů se chystá na novou sezonu

Po čtyřech letech je velkým tématem znovu reprezentační smlouva, bez níž Ledecká nemůže hájit české barvy. V roce 2018 byl Trávníček jako šéf agentury Sport Invest, která Ledeckou zastupovala, při komplikovaných jednáních se svazem na druhé straně. Tehdy bylo projednávání smlouvy veřejnou záležitostí. V jedné fázi dokonce šéfové svazových úseků hovořili o tom, že jednání ztroskotala. Nakonec obě strany dohodu na celý olympijský cyklus podepsaly.

Nyní je potřeba uzavřít novou a Trávníček je u toho v pozici šéfa svazu. Předsedou představenstva společnosti Sport Invest Marketing sice zůstal, ale Ledecká po minulé sezoně s touto agenturou ukončila spolupráci. "S Ester vzhledem k okolnostem jednáme zprostředkovaně. Ta jednání ještě nejsou ukončena," řekl Trávníček.

Z minulé zkušenosti se snažil najít cestu, jak Ledecké i snowboardcrossařce Evě Adamczykové (za svobodna Samkové) vyjít vstříc. "Můj přístup je, že si musíme hýčkat to nejlepší, co máme. Obě musejí cítit podporu," poznamenal. Zatímco s Adamczykovou se už svaz dohodl, s Ledeckou zatím ne. "Vlastně nevím, co ještě dále vylepšovat v té reprezentační smlouvě," uvedl Trávníček.

Za nejhorší možný scénář považuje podpis smlouvy při prvním závodě Ledecké v příští sezoně. Kdy česká hvězda do sezony vstoupí, není jasné. První rychlostní závod Světového poháru je naplánovaný už na začátek listopadu, kdy se uskuteční nový sjezd v Zermattu a Cervinii na hranicích Švýcarska s Itálií.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články