Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Orlík Tour Kooperativy

Vítr odfoukl finále. Pančochová zahájila Světový pohár těsně pod bednou

V prvním závodě Světového poháru skončila snowboardistka Šárka Pančochová čtvrtá v Big Airu na Novém Zélandu. Ženské finále v Cardroně bylo zrušeno kvůli větru a započítávaly se pouze výsledky z páteční kvalifikace. V ní ukázala nejlepší skok Finka Enni Rukajärviová, která si připsala čtvrté vítězství v prestižním seriálu v kariéře.

Šárka Pančochová
zdroj: ČTK autor: Taneček David

"Jsem ráda, že se rozhodli finále zrušit. Bývá to těžké, ale dnes byly podmínky každopádně všelijaké. Sezona teprve začíná a tohle je dobrý start," uvedla Pančochová.

Osmadvacetiletá vicemistryně světa ve slopestylu z roku 2011 dosáhla druhého nejlepšího výsledku v Big Airu ve Světovém poháru. Lépe si vedla jen v roce 2016 v Miláně, kde uzmula třetí místo.

Druhou příčkou v Cardroně se vrátila k závodům Britka Katie Ormerodová, která si loni těsně před olympijskými hrami v Pchjongčchangu zlomila na tréninku patu. Pančochovou porazila ještě Norka Silje Norendalová.

Soutěž mužů, kteří stihli finále absolvovat ještě v dobrých podmínkách, opanovali Američané. Zvítězil Chris Corning před Redmondem Gerardem.

Sezona bude pokračovat v listopadu dalším Big Airem v Modeně.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy