Následuje
Sportovní zprávy

Už jsem to potřebovala, přiznala Samková po dlouhém čekání na výhru

Solitude (USA) – Takřka celý rok čekala Eva Samková na výhru ve Světovém poháru, nakonec se ho dočkala za hustého sněžení v americkém Aolitude. "Jsem ráda, že to takhle dopadlo. Potřebovala jsem to," řekla třiadvacetiletá závodnice po šestém vítězství v SP v kariéře, díky kterému se ujala vedení v seriálu. "Je to skvělý. Sněží jako blázen, ale teď už mi to vůbec nevadí," uvedla pobaveně. 

Slavící Eva Samková
zdroj: ČTK/AP autor: Patrick Seeger

Ráno před závodem ale účastníkům závodu do smíchu úplně nebylo. Projet kaňonem Big Cottonwood na start bylo obtížné. "Dramatické. Mysleli jsme si, že se tam ani nedostaneme. Půjčili jsme si auto od českého kámoše, který pracuje pro Američany, abychom se sem vůbec dostali," popsala Samková.

Na startu byla včas, ale polovina závodníků to nestihla, proto se začalo jezdit až o dvě hodiny později. "Trénink probíhal v pohodě, na to jaké byly podmínky. Ale nebyla jsem si ničím jistá. Bylo to mega pomalý," řekla Samková.

Sněžilo i během závodů. První jízdu zvládla rodačka z Vrchlabí bez problémů, zamrazilo jí ale na startu semifinále. "Špatně jsem se odrazila a ještě do toho asi fouklo. Dala jsem totální placku na prvním skoku a myslela, že zůstanu na dopadu. Naštěstí jsem to odjela a dojela to druhá v klidu," uvedla.

Před finále si řekla, že pojede na riziko, i když trať byla dlouhá a náročná. "Ale už jsem pak nemusela jet další jízdu. Snažila jsem se do toho dát všechno a bylo to super. Naštěstí to všechno vyšlo, JP (servisman Jean Philippe Trottier) skvěle namazal a měla jsem štěstí, že jsem to odjela první a měla jsem klid na všechny odrazy," řekla Samková. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy