Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Těsně, ale opět. Ledecká se v Pamporovu vrátila na prkno dvojitým triumfem

O jedinou setinu zopakovala Ester Ledecká sobotní triumf v paralelním slalomu i v nedělním finále Světového poháru v bulharském Pamporovu. Druhá skončila rakouská snowboardistka Sabine Schöffmannová. Z devátého místa postoupila do vyřazovacích bojů i Zuzana Maděrová, v osmifinále však spadla.

Ledecká, která se do tohoto víkendu představila v sezoně jen na lyžích, si bulharské středisko naprosto podmanila. Nejrychlejší byla i v obou kvalifikacích a ovládla všechny vyřazovací jízdy. V neděli postupně porazila Italky Elisu Favaovou a Luciu Dalmassovou, v semifinále zdolala Japonku Cubaki Mikiovou a ve finále těsně bronzovou medailistku z loňského mistrovství světa Schöffmannovou.

"Bylo to složité. Všechny holky jely velmi dobře a obě dráhy byly velmi podobné. Bylo těžké říct, která je rychlejší. Byla to ale zábava. Potřebuju více tréninku na tvrdém povrchu, teď jsem jich moc neměla. Mohlo to být hladší, ale jsem ráda, protože jsem zajela dobré jízdy. Gratuluju i Sabine, na konci to s ní byla skvělá bitva," řekla v televizním rozhovoru Ledecká.

Druhá česká závodnice Zuzana Maděrová skončila po pádu v prvním vyřazovacím kole a nenapodobila sobotní čtvrté místo.

Ledecká ve svém druhém startu sezony svedla tři vyrovnané bitvy. Jedinou suverénní jízdu absolvovala hned v úvodu, kdy porazila Favaovou o 1,30 sekundy. Dalmassovou pak zdolala jen o 11 setin, světovou šampionku v obřím slalomu Mikiovou o sedm. Ve finálové jízdě na mezičasu Ledecká dokonce pět setin ztrácela, díky dobrému závěru ale nakonec nejtěsnějším rozdílem zvítězila.

Ledecká se díky druhému vítězství posunula na třetí místo průběžného pohárového pořadí ve slalomu. V čele zůstala Němka Ramona Theresia Hofmeisterová. Sobotní finalistka tentokrát nestačila ve čtvrtfinále na Mikiovou, přesto dál vede i celkové pořadí v paralelních závodech.

P ve snowboardingu v Pamporovu (Bulharsko) - paralelní slalom:

Muži: 1. I Sang-ho (Korea), 2. Prommegger, 3. Obmann (oba Rak.), ...v kvalifikaci 38. Počinek (ČR)
Průběžné pořadí SP v paralelních závodech (po 7 ze 13 závodů): 1. Karl (Rak.) 383, 2. Bormolini (It.) 344, 3. Coratti (It.) 339 ...39. Minařík (ČR) 11.

Ženy: 1. Ledecká (ČR), 2. Schöffmannová (Rak.), 3. Mikiová (Jap.), ...10. Maděrová (ČR) vyřazena v osmifinále.
Průběžné pořadí SP v paralelních závodech (po 7 ze 13 závodů): 1. Hofmeisterová (Něm.) 554, 2. Dalmassová (It.) 415, 3. Schöffmannová (Rak.) 362, ...7. Maděrová 228, 8. Ledecká 200.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články