Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Surget zvítězil v Cortině. Adamczyková i Kubičík vypadli ve čtvrtfinále

V italském středisku Cortina d'Ampezzo pokračoval SP v snowboardcrossu. Do večerního závodu olympijská vítězka Eva Adamczyková i Jan Kubičík. Postup v závodu pro oba ovšem skončil po čtvrtfinálové jízdě. Vítězem mezi muži se stal Francouz Merlin Surget, ženský závod opanovala Britka Charlotte Bankesová.

Adamczykové se více než měsíc od posledního pohárového závodu nepodařilo pokračovat ve výsledkovém vzestupu. V páteční kvalifikaci musela absolvovat dvě kola a do vyřazovacích bojů prošla jako dvanáctá. Ve čtvrtfinálové jízdě se držela na dvou mezičasech na druhém postupovém místě, ale pak ji postihl pád poté, co při dlouhém skoku dopadla na zadní část prkna v čele jedoucí Italky Faye Guliniové.

Devětadvacetiletá olympijská vítězka ze Soči 2014 Adamczyková, jež se v této sezoně vrátila na snowboard po vážném zranění obou nohou, skončila ve čtvrtfinále také v úvodním závodě ročníku v Les Deux Alpes. V polovině prosince pak v Cervinii nejprve byla pátá po vítězství v malém finále a poté tam obsadila čtvrté místo v závěrečné jízdě o medaile.

V Cortině už v kvalifikaci vypadli Vendula Hopjáková i Kryštof Choura s Jakubem Žeravou.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články