Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

Snowboardistka Ledecká je poprvé juniorskou mistryní světa

Erzurum (Turecko) - Snowboardistka Ester Ledecká se stala poprvé juniorskou mistryní světa. Česká naděje v tureckém Erzurumu ovládla paralelní obří slalom. Ve finále porazila Rakušanku Tanju Bruggerovou. Ledecká získala v Turecku pro českou výpravu druhé zlato. Titul před ní vybojovala také Eva Samková, která ve snowboardcrossu mezi juniorkami vyhrála už potřetí v řadě.

Ester Ledecká
zdroj: Isifa

"Raději jsem nic neplánovala, ale doufala jsem, že bych se mohla dostat mezi nejlepších pět. Ale nedalo se s tím počítat, je zde řada zkušených závodnic, i o dva roky starších," řekla Ledecká na webu sport-invest.cz.

O životním výsledku však česká snowboardistka mluvit nechtěla. "Každý závod jezdím stejně, nesrovnávám s jinými výsledky."

"Panuje zde hodně přátelská atmosféra a taková byla i reakce po závodu. Všechny soupeřky mi gratulovaly, bylo to opravdu bezprostřední," popsala Ledecká.

Osmnáctiletá Ledecká startuje na juniorském šampionátu potřetí, nejlépe dosud skončila osmá před rokem v paralelním slalomu v Sierra Nevadě. Další šanci na medaili bude mít v Erzurumu ve čtvrtek v paralelním slalomu.

Ledecká, dcera zpěváka Janka Ledeckého, potvrdila na juniorském mistrovství světa letošní formu. Ve své premiérové sezoně ve světovém poháru už dvakrát dojela v elitní desítce a v hodnocení paralelního obřího slalomu je celkově jedenáctá.

Juniorské mistrovství světa ve snowboardingu v Erzurumu (Turecko) - paralelní obří slalom:

Juniorky: 1. Ledecká (ČR), 2. Bruggerová (Rak.), 3. Ochnerová (It.).

Junioři: 1. Krebs (Rak.), 2. Belinskij (Ukr.), 3. Baumeister (Něm.).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy