Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Samková začala sezonu výhrou v kvalifikaci v Montafonu. Uspěla i Hopjaková

Suverénním způsobem vykročila za obhajobou křišťálového glóbu snowboardcrossařka Eva Samková. V Montafonu ovládla kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru. Úřadující mistryně světa vyhrála v Rakousku první kvalifikační jízdu a s přehledem postoupila do pátečního závodu.

Eva Samková
zdroj: ČTK/AP

Trénink se jí přitom příliš nevydařil. "Odsýpalo to tady pomalu, a než jsem se dostala do starťáku, měla jsem čas tak akorát na jednu jízdu, kterou jsem navíc dala s pádem. Zároveň ale musím říct, že už takové situace z minulosti znám, takže jsem se nenechala rozhodit," popisovala Samková na Facebooku.

Pochválila servismany. "Vyšla nám skvěle máza. Moje jízda totiž nebyla nic krásného, dost věcí se mi nepovedlo. Vyhrála jsem o necelé dvě desetiny a myslím, že právě máza rozhodla," doplnila olympijská šampionka ze Soči.

Přímý postup z první osmičky těsně unikl Vendule Hopjákové, i devátá žena úvodního kola si ale účast v závodu nakonec zajistila. Česká olympionička se sice ve druhé jízdě na rozdíl od některých soupeřek nezlepšila, výkon z prvního kola ji ale zařadil na postupové 13. místo. "Holkám se dnes dařilo nadmíru. Obě děvčata chybovala, máme tedy co napravovat, ale výsledek je skvělý," radoval se trenér Marek Jelínek.

Je nám líto, video expirovalo.
Samková vyhrála v Montafonu kvalifikaci

Mužům se v Rakousku kvalifikace nevydařila. Nováček v seniorské kategorii Matouš Koudelka obsadil 40. místo, Jan Kubičík, jenž první jízdu nedokončil, skončil na 55. příčce.

"Kluci doplatili na těžký a složitý start. Spolu s dalšími trenéry jsme žádali u organizátorů změnu trati, ale nepovedlo se. Musím vyzdvihnout Matoušův výkon, protože se jedná o jeho první závod ve Světovém poháru mezi muži," dodal Jelínek.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy