Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Svatohorský Downtown

Samková si zlomila oba kotníky po předkopnutí prkna v cíli, musela na operaci

Nepříjemná zpráva před olympijskými hrami. Snowboardcrossařka Eva Samková si necelé dva měsíce před olympiádou v Pekingu na Světovém poháru v Montafonu zlomila oba kotníky. Doplatila na nešťastný dojezdový manévr při stříbrném závodě týmů a v Rakousku ihned musela na operaci.

Eva Samková
zdroj: ČTK/AP

Samková tlačila prkno před Francouzku Chloe Trespeuchovou z Francie, s níž v pátek těsně prohrála souboj o postup v semifinále individuálního závodu. Tentokrát uspěla, ale doplatila na to vážným zraněním. "Eva při předkopnutí prkna v cíli, když chtěla zajet co nejlepší výsledek, pod sebe strčila snowboard, nějak se jí kousla hrana. Skřípla si kotníky. Když jsem k ní běžel, tak už byla v slzách," popisoval druhý člen týmu Jan Kubičík kritický okamžik v rozhovoru pro Radiožurnál Sport.

Je nám líto, video expirovalo.
Eva Samková se v Rakousku nešťastně zranila

Vyšetření v nemocnici odhalilo závažnou diagnózu. "Evka si zlomila obě nohy v kotnících v hlavicích tibie (holenní kosti). Za chvíli podstoupí operaci tady u specialistů v Rakousku a rekonvalescence bude samozřejmě nějakou dobu trvat. To je zatím vše, co v tuhle dobu víme. Doufejme, že bude Evka v pohodě a že se z toho co nejdřív dostane hlavně mentálně, protože je samozřejmě velmi nešťastná," uvedl trenér Jelínek.

Doba rekonvalescence není jasná, podrobnosti by měl tým kolem Samkové oznámit začátkem příštího týdne. Vzhledem k závažnosti zranění se zdá být nereálné, že by olympijská šampionka ze Soči 2014 mohla v Číně obhajovat bronz z Pchjongčchangu 2018. Olympijský závod snowboardcrossařek se pojede 9. února.

Samková má za sebou řadu zranění. Nejvíce se jich týkalo ramen, která ji trápila dlouhodobě. Rameno si vyhodila například při pádu v tréninku před závodem ve švýcarském Veysonnaz v březnu 2014, kdy si navíc zlomila levý kotník a utrpěla otřes mozku. Na operaci s kotníkem tehdy nemusela a stihla začátek následující sezony.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články