Následuje
Hokej den poté

Samková si z MS ve snowboardcrossu přiveze sedmé místo

Stoneham (Kanada) - Eva Samková obsadila na mistrovství světa sedmé místo ve snowboardcrossu. V kanadském Stonehamu vyhrála domácí Maelle Rickerová před krajankou Dominique Maltaisovou. Třetí skončila Helene Olafsenová z Norska. 

Snowboardistka Eva Samková
zdroj: ČTK autor: Stanislav Peška

Závod mužů vyhrál Australan Alex Pullin před Rakušanem Markusem Schairerem a Stianem Sivertzenem z Norska. Emil Novák obsadil šestnácté místo, David Bakeš byl jednatřicátý a Michal Novotný dvaačtyřicátý.

Samková byla na šampionátu největší českou medailovou nadějí a v kvalifikaci to potvrdila třetím časem. Vyhrála pak čtvrtfinále, ale boj o postup mezi finálovou šestku se jí nevydařil a dojela poslední. V malém finále byla opět nejrychlejší a vyhrála o dvacet metrů. "Před rovinkou po technické pasáži byla vždy ve výrazném vedení, ale pak ji soupeřky dojely," napsal z Kanady kouč Marek Jelínek. "Nejelo jí prkno, ale proč, to musíme zjistit," uvedl.

Devatenáctiletá Samková se v této sezoně vrátila do světového poháru po roční pauze zaviněné těžkým zraněním kolena. V prvním závodu skončila čtrnáctá, v druhém osmá. Je dvojnásobnou juniorskou mistryní světa a na minulém MS skončila mezi ženami pátá.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy