Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP 2020 Nové Město na Moravě

Samková se drží na úspěšné vlně, ve Feldbergu dojela třetí

Po zisku titulu na mistrovství světa sice Eva Samková další triumf nepřidala, ale i třetí místo v závodu Světového poháru ve snowboardcrossu pochopitelně není k zahození. Z vítězství se v německém Feldbergu radovala Američanka Lindsey Jacobellisová, druhá skončila úřadující olympijská šampionka Michela Moioliová z Itálie.

Eva Samková
zdroj: ČTK/AP

Samková se podvaadvacáté probojovala na stupně vítězů v prestižním seriálu. Ve Feldbergu v minulosti dvakrát dominovala – v lednu 2016 a v prosinci 2017. "Jsem spokojená. Byl to pěkný závod," řekla Samková.

Druhá česká snowboardcrossařka ve vyřazovacích jízdách Vendula Hopjáková vypadla ve čtvrtfinále a obsadila dvanácté místo.

Samková naopak čtvrtfinále zvládla hravě. V semifinále pak odstartovala v nepříjemném silném větru dobře a celou jízdu si soupeřky držela bezpečně za zády. "Dost foukalo, na startu to docela házelo, ale bylo to v pohodě. První dvě jízdy vyšly super," popsala.

Ve finále nestartovala rodačka z Vrchlabí jako v předchozích jízdách úplně zleva, jelikož si výhodnou krajní stopu vybrala vítězka kvalifikace Jacobellisová. Američanka se rychle dostala do čela a Samková jela druhá, ale po hrbech ji předjela Moioliová a ve zbytku trati se svěřenkyně Marka Jelínka snažila dostat před Italku marně. 

"Nestihla jsem se zavěsit, protože jsem byla u Moiolky blízko. Tak jsem různě přeskakovala a nevyšlo to časově úplně dobře," zakončila Samková.

"Moioliová s rychlejším prknem Evku předjela. Přestože se snažila vyvážet, tak to bohužel stačilo na třetí místo. Ale obrovská pochvala, skvělý jízdy," řekl Jelínek a pochválil i Vendulu Hopjákovou. "Je to její nejlepší výsledek v sezoně a doufám, že to příště bude ještě lepší," hodnotil trenér.

V průběžném pořadí Světového poháru je pětadvacetiletá Samková druhá za Jacobellisovou, která opanovala ve SP už 31. závod.

Mezi muži se z premiérového vítězství ve SP radoval Australan Cameron Bolton. Mistr světa Mick Dierdorff z USA skončil po pádu ve čtvrtfinále. 

V neděli je ve Feldbergu na programu závod družstev. Světový pohár bude pokračovat začátkem března ve Španělsku a vyvrcholí 16. března ve švýcarském Veysonnaz.

Závody SP ve snowboardcrossu ve Feldbergu (Německo):

Ženy: 1. Jacobellisová (USA), 2. Moioliová (It.), 3. Samková, ...12. Hopjáková (obě ČR) vyřazena ve čtvrtfinále.
Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Jacobellisová 2800, 2. Samková 2400, 3. Moioliová 1600, ...17. Hopjáková 450.

Muži: 1. Bolton (Austr.), 2. Berg, 3. Schad (oba Něm.), ...45. Kubičík (ČR) vyřazen v kvalifikaci.
Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Nörl (Něm.) 1650, 2. Perathoner 1278, 3. Visintin (oba It.) 1135, ...52. Kubičík 43,5, 68. Žerava 18,5, 74. Koudelka (všichni ČR) 11,6

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy