Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
55. Rallye Šumava Klatovy

Samková před sezonou bez vrcholné akce: Budeme zkoušet i něco nového

Zdokonalit techniku, a pokud to bude možné, vyhrát Světový pohár. To jsou primární cíle úřadující mistryně světa ve snowboardcrossu Evy Samkové před startem nové sezony. Elitní seriál začne v prosinci v rakouském Montafonu.

Eva Samková (vpravo) s trenérem Markem Jelínkem na tiskové konferenci
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

"Cílem je vyhrát Světový pohár," řekla Samková se smíchem. Na druhou stranu uznala, že některé závody mohou být poznamenány zkoušením nových prvků, které by měly přinést úspěchy v následujících letech.

"Chceme techniku zlepšovat a upevnit na trochu vyšší úrovni, takže se může stát, že budeme zkoušet i různé věci a třeba to nevyjde. Když se člověk pokouší o nové věci, které nemá zažité, může to někdy nevyjít. Ale tím se z toho poučí a zase bude připraven na další sezonu, kdy bude mistrovství světa, a pak na tu další, kdy bude olympiáda," pokračovala olympijská vítězka ze Soči na tiskové konferenci.

Je nám líto, video expirovalo.
Samkovou čeká "odpočinková" sezona bez vrcholu

Vychází to z přístupu jejího trenéra Marka Jelínka. "Tato sezona je pro mě jako trenéra trochu přípravná. Budeme s Evkou pracovat na zlepšení techniky, aby jezdila lépe a vydržela co nejdéle zdravá. Má připravená i trochu jiná prkna, která bude zkoušet. Pro jiné sněhové podmínky a jiné tratě má prkna s menším rádiusem, na nichž ještě nejezdila," vysvětlil.

Samkové i celé české reprezentaci, ve které jsou dvě desítky seniorských i juniorských závodníků, pomůže rozšířený servisní tým. Přibyl do něj Tomáš Kašpar, jenž má zkušenosti z biatlonu a běžeckého lyžování, a také polský servisman.

"Tým servisáků bude na svěťácích tříčlenný. Tím se snažíme dohnat ostatní týmy, které už tento formát nějakou dobu mají a v mazání nám utekly. Loňská sezona už tím byla poměrně slušně poznamenaná. Pro Evku bylo složité vyhrávat a hlavně to měli těžké další členové reprezentace," uvedl Jelínek.

Samková si po minulé náročné sezoně dopřála delší volno než obvykle. Po cestě na Bali, kde natáčela klip se zpěvačkou Barborou Polákovou, vyrazila surfovat do Portugalska a pak za kamarádkou do Skotska. "Díky dovoleným jsem vynechala červencové soustředění týmu, za což jsem byla ráda, loňská zima byla dlouhá," uznala.

Stihla ještě letní soustředění v Liberci a poté už vyrazila na prkno. "Začala jsem jezdit 5. září, takže mám za sebou tři soustředění na sněhu," konstatovala.

Trenér Jelínek byl s přípravou spokojený. "Zatím jsme zdraví, daří se. V tuto chvíli za sebou máme soustředění ve Francii, Švýcarsku a v italském Stelviu. Vzhledem k tomu, že nemáme mistrovství světa ani olympijské hry, tak jsme v létě neodjeli na jižní polokouli, která je bezpodmínečně nutná, aby sezona byla úplně špičková. Je to i otázka peněz," poukázal.

Před začátkem sezony se chystá s týmem vyrazit ještě jednou do Stelvia, na Pitzal a v případě dobrých sněhových podmínek do Finska. Vedle šesti závodů SP plánuje Samková startovat také na Evropském poháru na Dolní Moravě 12. a 13. února.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy