Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1984: Dukla Praha - Metaloplastika Šabac

Samková po vítězství v SP: Nemyslela jsem si, že to bude tak snadné

Montafon (Rakousko) - Když v první kvalifikační jízdě škobrtla vázáním o zem, ve snowboardcrossařce Evě Samkové hrklo. Upadla a věděla, že v druhé jízdě nesmí chybovat. Paradoxně jí ale následné vítězství v kvalifikaci zvedlo sebevědomí. V Montafonu podruhé vyhrála závod světového poháru a počtvrté v kariéře se postavila na stupně vítězů. 

Snowboardistka Eva Samková (uprostřed) triumfovala v závodě SP v Rakousku
zdroj: ČTK/AP autor: Matthias Schrader

"Nemyslela jsem si, že to bude tak snadné, čekala jsem větší problémy," řekla po závodu Samková. Před prvními závody sezony věděla, že je na tom dobře. Začala trénovat v létě na Novém Zélandu, její operované koleno je naprosto v pořádku, vyměnila prkno a hlavně už se těšila na závody. "Chtěla jsem si dobře zajezdit a vyšlo to, jen v té první kvalifikaci to nesedlo," usmívala se.

Jela totiž naplno, až to v přemíře snahy přehnala. "Na to nejsem zvyklá, že padnu v první jízdě v prvním závodu, rvala jsem to moc," řekla. "Byla jsem překvapená, ale nakonec mi to pomohlo, vyzkoušela jsem si druhou jízdu pod tlakem a vím, že to umím," prohlásila. Cítí se hlavně dobře fyzicky, má větší sílu v nohách. "Celkově se cítím dobře. Ale ta síla mi dělá ježdění snadnější. Všechno líp ustojím. Celá trať je díky síle jednodušší," vysvětlovala.

Po vítězství ve čtvrtfinále a v semifinále měla i sebevědomí nahoře. Dovolila si dokonce v letu při závěrečném skoku zkontrolovat soupeřky. "V tu chvíli jsem si řekla, jestli jsem se nezbláznila," usmívala se po závodu. "Protože dopad byl dost divokej. Nebyla to frajeřinka, byl to můj omyl," přiznala.

Na Montafon ale bude mít dvacetiletá trojnásobná juniorská mistryně světa vždy jen dobré vzpomínky. Nejenže letos vyhrála, ale loni se právě v tomto rakouském středisku vrátila po roční pauze zaviněné vážným zraněním kolena. Dnešní úspěch ale nepřeceňuje. Moc dobře ví, že každá trať je jiná, každý závod rozdílný. A už vůbec prý není nikde psáno, že to podobné bude na OH v Soči. "Kamarádi se mě pořád ptají co a jak, já to musím eliminovat. Je jasné, že lidi to povzbudí, mě taky, ale musím si hledět svého a jezdit podle sebe a neohlížet se," podotkla.

Nadšený z výkonu Samkové byl kouč Marek Jelínek. "V kvalifikaci byla skvělá. Upadla, ale pak byla stejně ze všech nejrychlejší. To se nikdy nestalo, navíc byly jiné podmínky," pochválil ji. "A v závodu? Ujela jim o vagon. Skvělý," uvedl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy