Následuje
MS 2020 Německo

Ruskou dominanci narušila Juritzová, Češi skočili v poli poražených

Klínovec - Tečku za juniorským mistrovstvím světa udělaly závody v paralelním slalomu. S náročnými klimatickými podmínkami se opět nejlépe popasovali Rusové. Získali tři z šesti medailí. Nejcennější kov mezi ženami však putoval do Rakouska zásluhou Jemimy Juritzové. Mužské kategorii kraloval Ilja Vitugov. Češi skončili ve třetí desítce.

Ilja Vitugov během své zlaté jízdy
zdroj: Czechsnowboarding autor: Přemysl Vida

Na start závěrečného měření sil se postavilo téměř pět desítek závodníků a závodnic, kterým stěžoval jízdu déšť. Za vítězným Vitugovem dojel jeho krajan Dmitrij Loginov, třetí místo obsadil Gabriel Messner z Itálie.

Juritzová za sebou nechala Marii Valovovou z Ruska, pro bronz si dojela reprezentační kolegyně zlaté šampionky Daniela Ulbingová. "Trať byla hodně rozbitá, takže to nebylo vůbec snadné. Udělala jsem ovšem méně chyb než ostatní a z vítězství mám velkou radost," řekla s úsměvem Juritzová.

Český národní tým má podle Martina Černíka na čem pracovat. "Myslím si, že to pro naše závodníky může být velká inspirace. Mohli sledovat, jak jezdí nejlepší junioři na světě," konstatoval člen organizačního výboru.

Na Klínovci skončilo MSJ ve snowboardingu bez české medailové radosti

Mistrovství světa juniorů ve snowboardingu na Klínovci - paralelní slalom:

Junioři: 1. Vitugov, 2. Loginov (oba Rus.), 3. Messner (It.), ...30. Choleva, 34. Žák, 35. Počinek, 41. Keclík (všichni ČR).

Juniorky: 1. Juritzová (Rak.), 2. Valovová (Rus.), 3. Ulbingová (Rak.), ...32. Žďárská, 34. Kolesová, 35. Skřipská, 37. Neubertová (všechny ČR).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy