Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix USA 2020

Přání se stane skutečností. Samková se dočká domácího závodu Světového poháru

V České republice se k velké radosti Evy Samkové uskuteční závod Světového poháru ve snowboardcrossu. Mistryně světa a dvojnásobná majitelka velkého křišťálového glóbu za triumf ve SP dostane šanci ukázat se před tuzemskými příznivci 12. až 14. února 2021 na Dolní Moravě.

Eva Samková
zdroj: DPA autor: Patrick Seeger

Dějiště snowboardcrossového podniku SP na českém území už je zaneseno v kalendáři disciplíny pro sezonu 2020/21. V plánu je kvalifikace, závod jednotlivců a soutěž družstev. Pro Samkovou půjde navíc o generálku před obhajobou titulu mistryně světa, o kterou bude následně usilovat v čínské prefektuře Čang-ťia-kchou.

"Závody doma jsou jedinečnou příležitostí užít si kontakt s fanoušky během závodu," řekl manažer Samkové Tomáš Kraus. Dvojnásobný mistr světa ve skikrosu měl možnost jet v Česku Světový pohár dvakrát. "Měl jsem za sebou spoustu vyhraných závodů ve světě, ale ty české byly výjimečné," uvedl Kraus.

Na Dolní Moravě Samková občas trénuje a každoročně tam jezdí povzbudit své následovníky na kemp dětí. Středisko letos hostilo Evropský pohár.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy