Volejbalový magazín

Paralelní obří slalom v Carezze si podmanili Hofmeisterová a Karl, Ledecká SP vynechala

Bez Ester Ledecké, která se po triumfu v úvodním podniku v Cortině d'Ampezzo přesunula k lyžařkám, pokračoval Světový pohár ve snowboardingu. Druhý závod paralelního obřího slalomu v sezoně vyhrála v Carezzu, dalším italském středisku, Ramona Theresia Hofmeisterová z Německa. Mezi muži slavil Benjamin Karl z Rakouska.

Benjamin Karl
zdroj: AP autor: MANU FERNANDEZ

Hofmeisterová, jež v úvodním dílu SP skončila třetí, zajela ve finále čas 1:21.05 a s náskokem 79 setin porazila Ladinu Jennyovou ze Švýcarska. Na "bedně" je doplnila Selina Jörgová z Německa, kterou v předchozím finále v Cortině zdolala Ledecká.

"Z vítězství mám obrovskou radost. Mám strašně ráda tento závod a obzvlášť tento kopec. Jsem opravdu šťastná," řekla Hofmeisterová.

V mužské kategorii bylo k vidění naopak dramatické vyvrcholení v podobě souboje krajanů, v němž byl Karl o jednu setinu rychlejší než legendární Andreas Prommegger. Třetí místo obsadil další z veteránů Žan Košir ze Slovinska.

"Na výhru jsem nějakou dobu čekal, vážím si toho. Bylo to nádherné finále - v určitých pasážích trati jsem byl vepředu, potom jsem ztrácel, ale nakonec to vyšlo," popsal Karl.

Sestřih finále žen na SP v Carezze s ohlasem

Hofmeisterová i Karl se rázem posunuli do čela hodnocení Světového poháru. Ledecká je v průběžném pořadí čtvrtá.

SP ve snowboardingu v Carezze (Itálie) - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Karl, 2. Prommegger (oba Rak.), 3. Košir (Slovin.), ...v kvalifikaci 53. Brůžek, 56. Počinek (oba ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 10 závodů): 1. Karl 160, 2. Fischnaller (It.) 150, 3. Prommegger 116.

Ženy: 1. Hofmeisterová (Něm.), 2. Jennyová (Švýc.), 3. Jörgová (Něm.), ...v kvalifikaci 33. Maděrová (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 10 závodů): 1. Hofmeisterová 160, 2. Jörgová 140, 3. Jennyová 125, 4. Ledecká (ČR) 100.