Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Ondřejem Kúdelou

Pančochová zazářila v Québeku, v Big Airu si vylepšila maximum

Québec (Kanada) - Těsně pod stupni vítězů skončila v Big Airu v kanadském Québeku Šárka Pančochová a vyjela si tak nejlepší umístění v této disciplíně ve Světovém poháru. Závod, který byl zařazen také do série World Snowboard Tour, vyhrála Jamie Andersonová z USA. Mezi muži triumfoval stejně jako ve čtvrtek v Bostonu Kanaďan Max Parrot. Český reprezentant Petr Horák obsadil v kvalifikaci 16. pozici. 

Šárka Pančochová
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

Juniorské mistryni světa v Big Airu z roku 2008 Pančochové kvalifikace vyšla. Skončila v ní třetí a postoupila do šestičlenného finále. V tom ale neodjela čistě ani jeden ze tří skoků. V součtu měla 71,50 bodu a ztratila 20 bodů na třetí Queralt Castelletovou ze Španělska. Olympijská vítězka ve slopestylu ze Soči 2014 Andersonová se radovala ze své první výhry v SP v Big Airu a čtvrté v kariéře.

Pětadvacetiletá Pančochová jezdí v SP převážně závody ve slopestylu a občas v U-rampě. V Big Airu startovala v SP teprve podruhé. Premiéru si odbyla ve čtvrtek v Bostonu, kde na stadionu baseballistů Red Sox skončila čtrnáctá. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy