Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS ve florbalu žen v Česku

Pančochová vyhrála freestylový světový pohár

Kreischberg (Rakousko) - Šárka Pančochová se jako první Češka stala celkovou vítězkou freestylového Světového poháru ve snowboardingu a získala zároveň malý křišťálový glóbus za slopestyle. Oba triumfy si zajistila vítězstvím ve slopestylu v rakouském Kreischbergu.

Šárka Pančochová
zdroj: ČTK/AP autor: Julie Jacobson

Před Pančochovou vyhráli světový pohár mezinárodní federace FIS tři Češi. V roce 2006 vládl skokanům na lyžích Jakub Janda a Tomáš Kraus vyhrál hodnocení freestylového lyžování. Lukáš Bauer uspěl mezi běžci o dva roky později.

"Myslím, že to je hodně dobrý výsledek. Loni jsem vyhrála profesionální sérii World Snowboard Tour a letos seriál FIS. Je to dost srovnatelný a super výsledek. Šli jsme si pro to a je to trošku zlepšení nálady po olympiádě," řekla Pančochová. "Je to obrovský úspěch pro český snowboarding, tohle se ještě nikomu nepodařilo. Určitě to pomůže snowboardingu u nás," uznal i trenér Martin Černík.

Ve slopestylu Pančochová v této sezoně odjela tři závody SP. Před Kreischbergem si v prosinci v americkém Copper Mountain připsala premiérové vítězství v seriálu, v kanadském Stonehamu byla čtvrtá ve slopestylu a dvanáctá v U-rampě.

Šárka Pančochová:

Šárka Pančochová"Jsem ráda, že se mi podařilo odjet všechny čtyři jízdy, postoupit do finále a tam to hned zkraje takhle naložit. Některé holky ze špičky tady nebyly, protože dávají přednost US Open, a já tak nemusela sáhnout po tom nejtěžším. Měla jsem ty prvky víc pod kontrolou, u nich pak nepadám."

K zisku křišťálových glóbů využila Pančochová i neúčasti soupeřek, které startují tento týden na US Open. V hodnocení freestylu (U-rampy a slopestylu) předstihla Američanku Kelly Clarkovou a ve slopestylu Nizozemku Cheryl Maasovou.

"Je to super. Je to dobré pro snowboarding, který byl už díky olympiádě více vidět a zajímala se o něj i starší generace. Teď bude vidět ještě víc. Přijdou mladí, kteří mě budou moci následovat," řekla Pančochová.

Ve finále v Kreischbergu Pančochová potvrdila, že soupeřky převyšuje. Už po první jízdě šla do vedení, když se jako jediná dostala přes 90 bodů (91,5). Před druhou finálovou jízdou věděla, že závod vyhrála, přesto se zlepšila na 95,5 bodu.

Pátá žena z olympiády v Soči díky vítězství v SP přidala do své sbírky další úspěch. Ve slopestylu už je vicemistryní světa z La Moliny 2011, v minulé zimě jako první Češka vyhrála seriál World Snowboard Tour a byla druhá na prestižních X-Games. Na Kreischberg má Pančochová dobré vzpomínky. Už před čtyřmi lety tam nečekaně před olympiádou ve Vancouveru vyhrála závod SP v U-rampě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy