Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Pančochová skončila ve svém prvním Big Airu čtrnáctá

Boston - Snowboardistka Šárka Pančochová skončila na baseballovém stadionu v Bostonu při své premiéře v soutěži Big Air v rámci Světového poháru na 14. místě. Na rampě vybudované v aréně slavného týmu Red Sox vyhráli Kanaďan Max Parrot a domácí Julia Marinová. Druhý český reprezentant Petr Horák obsadil 19. příčku.

Šárka Pančochová
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

"Byl skvělý zážitek startovat na Fenway stadionu, dokonce nám Red Sox půjčili i šatnu," napsal ČTK reprezentační trenér Martin Černík.

Pětadvacetiletá Pančochová jezdí v SP závody ve slopestylu a U-rampě, lákadlo Big Airu na proslulém stadionu Fenway Park si nenechala ujít. "Bylo to náročný. Škoda, že se mi nepodařilo dát trik čistě jako v tréninku. Každopádně to byla zkušenost a v Québecu to tam snad padne," řekla směrem k sobotnímu startu v Kanadě, kam se z Bostonu přesouvali s Černíkem a Horákem autobusem.

Juniorská mistryně světa v Big Airu z roku 2008 skončila čtrnáctá v konkurenci 21 snowboardistek. "Pro Šárku to byl první městský Big Air. Měla dobře našlápnuto, ale oproti tréninku v závodu neodjela čistě backside 720, což byla škoda. Mohla být i medaile," mínil Černík.

Mužů včetně Horáka závodilo 35. "Šel do toho naplno. První pokus odjel, ale ne úplně čistě a při druhém si přisednul," řekl Černík na adresu českého snowboardisty, který už byl v této disciplíně v SP dvakrát v desítce.

Rampa v Bostonu byla vysoká zhruba 43 metrů a přesahovala osvětlení stadionu. "Rampa byla mega velká a podmínky nebyly jednoduché, foukal ledový nárazový vítr, hlavně nahoře na startu a rozjezdu," popsal Černík.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy