Následuje
FIS magazín SP

Pančochová se mazlila s glóby, teď myslí na MS a X-Games

Praha - Křišťálové glóby pro nejlepší snowboardistku sezony zářily v jarním slunci vystavené sto metrů nad Prahou na Žižkovské věži a jejich majitelka Šárka Pančochová už skrze ně hleděla do budoucna. Chce zlepšit techniku, skoky, rotace triků a uspět za rok na mistrovství světa či prestižních X-Games.

Šárka Pančochová s křišťálovými glóby za celkové vítězství ve SP ve freestyle disciplínách a v slopestylu
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"Hlavní věc je dál se zlepšovat celkově. Chci se vyjezdit, naučit se nové triky, nové rotace, protože ostatní holky posunujou snowboarding pořád dál. Nechtěla bych, aby mi ujel vlak. Jsem namotivovaná," řekla Pančochová.

Pátá žena slopestylu z olympijských her v Soči Pančochová se ve čtvrtek stala celkovou vítězkou Světového poháru ve freestyle disciplínách a ve slopestylu. Navíc se dozvěděla, že je celkově druhá v sérii World Snowboard Tour, kterou loni vyhrála. "Z posledních dvou sezon mám opravdu velkou radost, jde to suprově. Jsem konzistentní, mám lepší triky, přijedu na závody a jsem minimálně do pěti," usmála se.

Vedle zmíněných úspěchů ještě skončila loni druhá na X-Games a právě zimní hry v Aspenu si stanovila jako jeden z dalších cílů. "A chci zajet na mistrovství světa. To jsou s X-Games dva další stěžejní body v následující sezoně," plánovala.

V uplynulé sezoně věnovala většinu energie kvalifikaci na olympiádu a Hrám v Soči. Svoji první finálovou jízdu označila za nejlepší. "Měla jsem z ní velkou radost i proto, jak jsem to psychicky zvládla. V tréninku, který nikdo neviděl, se mi opravdu vůbec nedařilo, ale povedlo se to tam naložit a odjet suprově," řekla Pančochová.

Nad verdikt rozhodčích se povznesla

Za vydařenou finálovou jízdu ale nedostala ideální body, protože rozhodčí nastavili laťku nízko. Přesto vedla, jenomže ve druhé jízdě dávali arbitři za horší jízdy bodů více. Pančochová pak na skoku spadla a místo medaile byla pátá. "Zlost vůči rozhodčím jsem necítila, byla jsem zklamaná, ale to se holt v našem sportu stává," řekla.

Příště možná budou hodnoceni nejen závodníci, ale i rozhodčí, aby na vrcholné závody jezdili jen ti nejlepší. "Jednalo se o tom, že se budou sledovat i výkony rozhodčích a podle toho je budou nominovat na závody," prozradila.

Pančochová ukázala Křišťálové glóby

Zisk glóbů brala jako kompenzaci za to, že nezískala olympijskou medaili. "Trošku jo, je to srovnatelný a dobrý výsledek. Mám radost, že nám vyšlo rozhodnutí zůstat v Evropě a vymyslet dobrou taktiku. Šli jsme si pro to," řekla Pančochová.

V Česku se po triumfu v SP zdržela jen tři dny. Po návštěvě bratra ve Zlíně a prarodičů odjela na jih. V nadcházejících dnech bude jezdit a fotit v Itálii a v Rakousku a pak se přesune na trénink do amerického Colorada. "Snažím se jezdit na nejlepších místech s nejlepšíma, abych se zlepšila," řekla Pančochová před odjezdem.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy