Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Severní Makedonie - Chile

Pančochová se do finále na U-rampě nepodívá, operované koleno ale drží

Kreischberg – Do poslední chvíle váhala Šárka Pančochová, jestli nastoupí do kvalifikace závodu na U-rampě. Nakonec se česká snowboardistka rozhodla otestovat operované koleno v závodním tempu mistrovství světa, na postup mezi finálovou šestici ale její jízdy nestačily. Z vítězství v kvalifikaci se radovala Clemence Grimalová. 

Česká snowboardistka se donedávna zotavovala ze zranění kolene a k tréninku se vrátila teprve před pár týdny. Kvalifikační jízdy tak pojala spíše jako trénink na svou parádní disciplínu slopestyle a jako test, zda bolavé koleno vydrží závodní tempo.

V U-rampě předvedla Pančochová velmi opatrné, ale čisté jízdy. V prvním kole získala známku 50.0 a ve druhé jízdě se zlepšila na 52.75. Přesto její výkon nestačil na lepší než 13. místo a postup mezi finálovou šestici jí tak zůstal zapovězen. K němu měla česká závodnice poměrně daleko. Poslední postupující – šestá Hikaru Oeová získala 76 bodů, vítězná Clemence Grimalová si odnesla výslednou známku 90.00.

"Já to brala jako rozehřátí na další disciplíny," přiznala Pančochová. "Protože už jsem dlouho nezávodila, aspoň jsem si to trochu oživila," řekla po závodu. "Jsem živá a zdravá, tak je to dobrý. A po dlouhé době jsem si pustila hudbu při závodění a docela mi to pomohlo," dodala. 

"Zajela v pohodě, čisté jízdy bez složitých rotací přesně, jak jsme chtěli, aby koleno tolik nenamáhala," řekl trenér Pančochové Martin Černík. "Jsem rád, že se dostala do první poloviny stratovního pole. Měla takovou přípravu a budeme pokračovat dál," dodal. Kvalifikace slopestylu čeká Pančochovou v pondělí 19. ledna od 14:05 a můžete ji sledovat na našem webu. Finále U-rampy je na programu v sobotu od 17:55.

Pančochová šla do kvalifikace i kvůli skvělé rampě

Ve štýrském městečku panovaly ideální podmínky, teplota lehce pod nulou a jasná obloha. Navíc rampa prý byla jedna z nejlepších, v nichž kdy jezdila. "Je suprová. Málokdy si zajezdíš v tak dobré rampě. Mám z toho radost, že jsem to dala víceméně bez tréninku. Nebyl to sice žádnej zázrak, ale přece jen to závodění je o psychice, takže je dobrý, když si to párkrát zkusím před tím závodem, ve kterém jsem dobrá," řekla.

I proto byla spíše opatrnější, v rampě dosud jezdila po zranění asi pět dní. "Dala jsem nějaké triky, trochu jsem se do toho dostala, rozjezdila jsem si nohy. Podařilo se mi psychicky připravit na to, že teď musím dát dvě nejlepší jízdy," pochvalovala si. "Teď se připravím na ten slopestyle, už se docela těším," prohlásila Pančochová.

Právě disciplína se skoky a raily je hlavní disciplínou české olympioničky, byla v ní na hrách v Soči pátá. V Rakousku ji čeká kvalifikace v pondělí, trénink je na programu v sobotu a v neděli. A na trati bude i závěrečný skok, který organizátoři připravili z můstků pro akrobatické skokany.

"Budou tři skoky a tři raily. Bude to dobrý, ale náročný. Teď ten poslední skok má asi 30 metrů, ale prý to zmenší, tak jsem si oddechla, že tam nebudu skákat třicetimetrovej kicker," řekla Pančochová a naoko si otřela rukou pot z čela. I proto uvažuje o tom, že nastoupí i do třetí disciplíny - Big Airu. "Pojedu ho ve slopestylu, tak to přeci můžu dát i samotný," uvedla. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy