Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Masters

Návrat po roce na osudném místě. Adamczyková chce stihnout závody v Montafonu

Motivace jí stále nechybí. Eva Adamczyková by se chtěla po vážném zranění vrátit do závodů v prosinci na Světovém poháru v Montafonu. Právě v tomto rakouském středisku si loni ještě pod dívčím jménem Samková zlomila konce obou holenních kostí v místech těsně u kotníků. Postupně se vrací k tréninku a má za sebou první dny na sněhu. Vrcholem sezony je březnové mistrovství světa v gruzínském Bakuriani, ale Adamczyková si žádné konkrétní výkonnostní cíle nedává.

Je nám líto, video expirovalo.
Adamczyková ve Sportovních zprávách: Chtěla bych si zase užít jízdu naplno s příjemným pocitem

Kvůli úrazu, který se jí loni v prosinci přihodil při dojezdu závodu smíšených týmů, přišla o letošní zimní olympijské hry v Pekingu. Na snowboard se poprvé postavila v březnu, ale to bylo jen na zkoušku. Přípravu pozvolna zahájila v květnu, kdy souběžně dokončovala bakalářské studium. To se jí podařilo a od léta se chystá naplno.

"Dělám suchou přípravu jako vždycky. Můžu všechno," řekla. Trochu omezená je v běhu. "Prvních deset minut pokulhávám. Pak se to zahřeje a běhám normálně," popisovala. Především levá noha má pořád omezený rozsah pohybu.

Eva Adamczyková:

"Návraty jsou samozřejmě v téhle fázi těžší. Těch bolístek je víc. Když mě projedete rentgenem, tak to tělo není úplně takové, jak by mělo vypadat ve třiceti letech. Ale já to beru tak, že se to nějak zlepší a budu jezdit. Protože mě to furt baví a chybí mi to."

Na úvodní závod Světového poháru ve Francii, který má být netradičně už na konci října, se nechystá. "Ráda bych stihla Montafon. Byla by to hezká tečka za trápením, které jsem si tam přivodila, a zároveň poděkování všem od lékařů přes tým, partnery, Duklu až po fanoušky, kteří mi dodávali sílu a odvahu," uvedla. Závod v Montafonu je naplánovaný na 7. až 9. prosince, tedy bez pár dní rok po karambolu Adamczykové.

Několik dní už strávila s týmem na sněhu, zatím jezdila jen volně na sjezdovce. "Snažím se nacítit ježdění a zjistit, co to dovolí," přiblížila. Kvůli klimatické změně tají ledovce, takže pro první soustředění musela vzít zavděk halou v Madridu. Tam je asi 200 metrů dlouhý mírný svah z umělého sněhu.

Další necelý týden strávila s týmem na Hintertuxu, nyní se chystá na Stelvio a pak možná na Pitztal. Tam by se mohla poprvé projet v trati, pokud se ji podaří postavit. "Kdybych mohla jezdit třeba aspoň část, tak budu ráda," poznamenala.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články