Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České ragby 2021

Na olympiádě chci být na bedně, řekla Samková cíl před novou sezonou

Sezona s hlavním cílem zaútočit na olympijskou medaili. Snowboardcrossařka Eva Samková si nechce před nadcházející sezonou nic nalhávat. Na Hry do Pekingu pojede zdravě sebevědomá s cílem získat cenný kov. Pokud v únoru uspěje, přidá do své sbírky třetí olympijskou medaili.

Eva Samková
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Nechci úplně specifikovat barvu medaile, nebo kov, ale do top tři bych chtěla být. Pojedu tam s tím, že bych chtěla být na bedně," řekla Samková. "Když máte dobré výsledky pár let za sebou, tak je trapné říkat, že bych byla ráda do top 20, to by mi asi nikdo nevěřil. Nebudu nic předstírat a budu říkat, že cíl je top trojka a buď se to povede, nebo ne."

Osmadvacetiletá Samková je olympijskou vítězkou ze Soči z roku 2014 a na Hrách v korejském Pchjongčchangu získala bronz. Minulou sezonu slavila třetí celkový triumf ve Světovém poháru, v kterém vyhrála už 17 závodů. Je také mistryní světa z roku 2019.

Je nám líto, video expirovalo.
Téma SZ: Samková o plánech na novou sezonu

Před Hrami v Pchjongčchangu se Samková snažila vytěsnit z hlavy fakt, že obhajuje olympijské zlato. "A den před závodem jsem zjistila, že nevím, jestli ji chci vyhrát," vzpomínala. Tentokrát chce svůj přístup změnit. "Můžu jet se zdravějším sebevědomím a nemusím nikomu nic dokazovat. Už mám výsledkově splněno, vyhrála jsem všechno, a můžu jenom přidávat," řekla.

K proměně myšlení pomohla i minulá sezona. Vyrovnaný boj o křišťálový glóbus rozhodla Samková až ve finále. "Dokázala jsem si v krizové situaci odjet skvělý závod. Nebudu si proto nic nalhávat. Budu se snažit být v nejlepší psychické a fyzické kondici, pak to nechám na scénáři osudu."

Sezonu odstartuje za měsíc v dějišti Her. Světový pohár začne v čínské Secret Garden, kde se pojede i olympijský závod. "Je super, že tam jedeme, že se to uskuteční, i když na poslední chvíli před olympiádou. I kdyby to nebylo, tak by se to nějak zvládlo," uvedla Samková.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy