EL a EKL UEFA 2023/2024

Maděrová podruhé během víkendu nepostoupila v Krynici do hlavního závodu

Snowboardistce Zuzaně Maděrové nevyšel ani druhý paralelní obří slalom Světového poháru v Krynici. Dvacetiletá česká reprezentantka stejně jako v sobotu nepostoupila do vyřazovací části, což se jí v Polsku stalo poprvé v sezoně.

Maděrová v posledním závodu před Krynicí, která hostila SP poprvé, obsadila na konci ledna v Simonhöhe životní druhou příčku a posunula se na šesté místo pořadí elitního seriálu. V sobotu jí unikl postup do finálové šestnáctky o jednu pozici, v neděli byla v druhé kvalifikační jízdě diskvalifikována a skončila třicátá.

V kvalifikaci stejně jako v prvním závodě vypadli také další čeští reprezentanti Klára Šonková, Adéla Keclíková, Adam Počinek a Kryštof Minárik. Olympijská vítězka Ester Ledecká, jež v lednu vyhrála oba závody ve slalomu v Pamporovu, v Krynici nestartovala. Česká obojživelnice byla na lyžařském Světovém poháru ve Val di Fassa, kde však oba víkendové superobří slalomy zhatily přívaly nového sněhu.

SP ve snowboardingu v Krynici (Polsko) - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Auner (Rak.), 2. Bormolini (It.), 3. Payer (Rak.), ...v kvalifikaci 36. Počinek, Minárik (oba ČR) diskvalifikován.

Průběžné pořadí SP v paralelních závodech (po 11 ze 13 závodů): 1. Karl (Rak.) 612, 2. Bagozza (It.) 496, 3. Bormolini 488, ...40. Minárik 12.

Ženy: 1. Mikiová (Jap.), 2. Ulbingová (Rak.), 3. Jennyová (Švýc.), ...v kvalifikaci 20. Šonková, 30. Maděrová, 32. Keclíková (všechny ČR).

Průběžné pořadí SP v paralelních závodech (po 11 ze 13 závodů): 1. Hofmeisterová (Něm.) 754, 2. Mikiová 594, 3. Schöffmannová (Rak.) 558, ...9. Maděrová 343, 16. Ledecká (ČR) 200, 30. Šonková 44, 44. Keclíková 15.