Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Český skokový pohár – Velká cena Zduchovic

Ledeckou dojalo vřelé přijetí od snowboardové komunity. Jsem vděčná, přiznala

Trojnásobnou olympijskou vítězku Ester Ledeckou při dnešním návratu do Světového poháru dojalo vřelé přijetí celé snowboardové komunity. Svěřila se s tím v nahrávce pro média. Po druhém místě v paralelním obřím slalomu v Rogle také tradičně poděkovala svému týmu, který měl v obměněné sestavě závodní premiéru. Další závod ji čeká v sobotu v Berchtesgadenu, přímý přenos odvysílá ČT sport a ČT sport Plus.

"Musím poděkovat za to, jak mě celý ten snowboardový svět přivítal zpátky s otevřenou náručí. Bylo to opravdu strašně dojemné a strašně hezké. Všichni kluci a všechny holky za mnou chodili a vítali mě zpátky. Opravdu to bylo strašně fajn. Jsem moc vděčná za tohle prostředí, co tady máme, a za to, jak jsou ty lidi kolem fajn," rozplývala se Ledecká.

Na snowboardu závodila poprvé od zisku zlaté medaile na loňské olympiádě v Pekingu. Po letní zlomenině klíční kosti, kterou jí lékaři dvakrát operovali, nesměla dlouhé měsíce na sníh. Na prkno se postavila až začátkem února. Ocenila práci trenéra Justina Reitera, který jí v rekordním čase pomohl získat konkurenceschopnou formu.

"To bylo asi poprvé, kdy jsme se museli připravit po takhle dlouhé době, že jsem nebyla rozjetá ani v lyžařském, ani ve snowboardovém svěťáku. Byl to první závod po roce, takže to je opravdu těžké pro trenéra to zvládnout," řekla.

Její návrat po zranění ve Slovinsku sledovali oba rodiče. A Ledecká byla po dlouhé závodní pauze trochu nejistá. "Byl to nezvyk, protože jsem nebyla zajetá v té sezoně, jak bývám touhle dobou. Takže to bylo takové poprvé za rok a bylo to hodně zvláštní, ale zároveň skvělý. Ostatní holky jsou touhle dobou už rozjetý a pro ně už není závod nic nového, ale já jsem se musela ještě oťukat. A myslím si, že jsme to zvládli s týmem výborně," uvedla sedmadvacetiletá Češka.

Pro servismana Gunthrama Mathise, který v minulosti připravoval lyže i Bodemu Millerovi, a fyzioterapeuta Jaroslava Blažka byl podnik v Rogle premiérou na snowboardových závodech. "Jsem na ně moc pyšná, jak to zvládli," ocenila Ledecká.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články