Následuje
Branky, body, vteřiny

Ledecká vládne paralelním disciplínám, získala velký křišťálový glóbus

Winterberg (Německo) - Snowboardistka Ester Ledecká obhájila velký křišťálový glóbus za celkový triumf ve Světovém poháru v paralelních disciplínách. V německém Winterbergu byla v posledním závodu sezony druhá v paralelním slalomu a stejné místo jí patří i v celkovém hodnocení disciplíny.

Ester Ledecká v závodě paralelního slalomu
zdroj: ČTK/EFE/MIGUEL ANGEL

0 bodů. Závod se jel v dešti a Ledecká zajela nejrychlejší čas v kvalifikaci, zatímco Rusce se tolik nedařilo. Obě se potkaly už ve čtvrtfinále. Dlouho jely obě sokyně v boji o glóbus vyrovnaně a rozhodla až chyba Zavarzinové před cílem. Česká reprezentantka si nebyla jistá, že právě tato jízda rozhodla o vítězce Světového poháru.

"Nevěděla jsem, jak to vlastně může dopadnout. Kolik bodů by mi scházelo a jak by to dopadlo, kdybych další jízdu nevyhrála. Samozřejmě jsem měla v hlavě, že ona vede a že by bylo dobré ji porazit. Ono je vždycky lepší porazit toho soupeře," řekla česká závodnice. Jednadvacetiletá Ledecká korunovala úspěšný závěr snowboardingové sezony.

Ve čtvrtek se ve španělské Sierra Nevadě stala mistryní světa v obřím slalomu a o den dříve získala stříbro ze slalomu. "Nevzpomínám si, že by byl nějaký jeden takový týden takhle úspěšný. Bylo to strašně nahňácané, ty závody. Jsem strašně ráda, že se to takhle povedlo," pochvalovala si.

Ledecká obhájila křišťálový glóbus z paralelních disciplín

V osmifinále ve Winterbergu Ledecká v červené dráze, v které odjela všechny jízdy, porazila Italku Nadyu Ochnerovou. Před jízdou se Zavarzinovou musely obě chvilku čekat, protože Rakušanka Claudia Rieglerová se uhodila do hlavy a byla ošetřována na trati, ale zdržení bylo jen krátké. 

V semifinále předčila česká reprezentantka čerstvou mistryni světa ve slalomu Rakušanku Danielu Ulbingovou o 23 setin a vrátila jí porážku z finále v Sierra Nevadě. Ledecká pak prohrála až ve finále o desetinu s Rakušankou Sabine Schöffmannovou. Prvenství v celkovém hodnocení slalomu udržela přes čtvrté místo Ulbingová před Ledeckou, třetí skončila Schöffmannová. V závodu mužů se z první výhry v SP radoval Němec Stefan Baumeister.

SP v alpském snowboardingu ve Winterbergu (Německo) - paralelní slalom:

Muži:

1. Baumeister (Něm.), 2. March (It.), 3. Payer (Rak.), ...v kvalifikaci 51. Brůžek (ČR). Konečné pořadí slalomu (po 3 závodech): 1. March 1560, 2. Baumeister 1440, 3. Mick (It.) 1410.

Konečné pořadí SP v paralelních disciplínách (po 9 závodech): 1. Prommegger (Rak.) 4500, 2. Jankov (Bulh.) 4310, 3. Karl (Rak.) 3680, ...61. Brůžek 48,9.

Ženy:

1. Schöffmannová (Rak.), 2. Ledecká (ČR), 3. Dujmovitsová (Rak.). Konečné pořadí slalomu (po 3 závodech): 1. Ulbingová (Rak.) 2300, 2. Ledecká 2060, 3. Schöffmannová 2000.

Konečné pořadí SP v paralelních disciplínách (po 9 závodech): 1. Ledecká 4860, 2. Zavarzinová (Rus.) 4500, 3. Kummerová (Švýc.) 4060.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy