Golfista roku

Ledecká v Bad Gasteinu vypadla hned v osmifinále

Bad Gastein - Snowboardistce Ester Ledecké se nevydařil podle představ první závod Světového poháru v novém roce a v Bad Gasteinu při obhajobě prvenství v paralelním slalomu vypadla hned v úvodním vyřazovacím kole. Českou mistryni světa porazila v osmifinálové jízdě rakouská soupeřka Sabine Schöffmannová, která nakonec na domácím svahu vybojovala třetí místo.

V Bad Gasteinu se přitom Ledecké v předchozích závodech dařilo, jejímu loňskému vítězství předcházelo druhé a třetí místo z roku 2014. Tentokrát postoupila do závodu šestým časem v kvalifikaci, ale v play-off neprošla ani mezi nejlepších osm a v konečném pořadí skončila devátá. Ve třetím závodě sezony zaznamenala nejhorší výsledek po vítězství v obřím slalomu v Carezze a čtvrtém místě ve slalomu v Cortině d'Ampezzo.

"S pořadím po kvalifikaci jsem byla ještě spokojená, ale v závodu jsem doháněla pomalejší start, a když už jsem se přiblížila soupeřce, najela jsem do rýhy a z hlubokého sněhu už to nešlo znovu dojet," uvedla Ledecká, kterou nepovedený závod stál i vedení v celkovém hodnocení SP.

Ve velkém finále porazila mistryně světa z roku 2013 Jekatěrina Tuděgeševová olympijskou šampionku a vítězku kvalifikace Julii Dujmovitsovou z Rakouska. Závod mužů vyhrál Bulhar Jaroslav Jankov.

Výsledky SP ve snowboardingu v Bad Gasteinu:

Muži: 1. Jankov (Bulh.), 2. Bormolini, 3. Felicetti (oba It.), 4. Karl (Rak.). Průběžné pořadí slalomu: 1. Bormolini 1300 b., 2. Jankov 1290, 3. Felicetti 1200.
Průběžné pořadí SP: 1. Jankov 2290, 2. Felicetti 1440, 3. Mick (It.) 1424.

Ženy: 1. Tuděgeševová (Rus.), 2. Dujmovitsová, 3. Schöffmannová (obě Rak.), 4. Zavarzinová (Rus.), ...9. Ledecká.
Průběžné pořadí slalomu: 1. Kummerová (Švýc.) 1450, 2. Tuděgeševová 1360, 3. Ochnerová (It.) 1120, ...6. Ledecká 790.
Průběžné pořadí SP: 1. Tuděgeševová 1960, 2. Ledecká 1790, 3. Kummerová 1630.