Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
IPPON

Ledecká skončila v čínském Secret Garden druhá a zajistila si malý glóbus za obří slalom

Snowboardistka Ester Ledecká skončila druhá v paralelním obřím slalomu Světového poháru v čínském Secret Garden, kde se v roce 2022 pojede olympijský závod v rámci Her v Pekingu. V boji o osmnáctý triumf v seriálu SP v kariéře sice prohrála ve finále s Němkou Ramonou Hofmeisterovou, ale už má jistý malý glóbus za celkové vítězství v disciplíně.

Ester Ledecká
zdroj: ČTK/PR/ autor: Vacek Vlastimil/Sport Invest

Olympijská vítězka na snowboardu i na lyžích Ledecká vede hodnocení obřího slalomu s náskokem 1070,3 bodu před úřadující mistryní světa Němkou Selinou Jörgovou a v této disciplíně už se pojede jen jeden závod ve Scuolu, takže nemůže být předstižena.

Za výhru v závodu SP na snowboardu je tisíc bodů. "Úkol pro dnešní den splněn. V paralelním obřím slalomu jsem si pojistila křišťálový glóbus, takže mám velikou radost," řekla Ledecká. Obří slalom vyhrála podruhé za sebou a potřetí v kariéře. Navíc se dostala i do čela v průběžném pořadí paralelních disciplín a tři závody před koncem sezony útočí na čtvrtý velký glóbus v řadě.

"I přesto, že jsem nejela všechny závody, držím pořád kontakt se špičkou," radovala se Ledecká. Kvůli mistrovství světa v alpském lyžování vynechala v sezoně tři závody SP na prkně, dva slalomy a jeden obří slalom.

Je nám líto, video expirovalo.
Ledecká skončila druhá v paralelním obřím slalomu v Číně

V Secret Garden Ledecká nejdříve tradičně ovládla kvalifikaci, tentokrát před Jörgovou. Ve vyřazovacích jízdách jezdila v červené trati a vyřadila Nizozemku Michelle Dekkerovou a ve čtvrtfinále Rusku Milenu Bykovovou. V semifinále rozhodla vyrovnanou jízdu s Polkou Aleksandrou Krolovou o pět desetin.

Ve finále na razantně jedoucí bronzovou olympijskou medailistku Hofmeisterovou nestačila, po půlce ztrácela už skoro sekundu, v závěru sice stahovala, ale prohrála o čtyři desetiny. "Je to tady moc fajn. Krásně bydlím, tým se o mě stará fantasticky. Pro mě jsou ale stejně nejdůležitější ty chvíle strávené na sněhu. Kopec je moc hezký a já jsem se na něm dobře bavila," řekla Ledecká.

V neděli je v Secret Garden na pořadu paralelní slalom, který pojede třiadvacetiletá Ledecká v této zimě poprvé. "Ve slalomu jsem nestartovala víc než rok," poukázala na to, že naposledy jela slalom v prosinci 2017. "Budu testovat nové prkno, tak si na něj snad rychle zvyknu," doufala Ledecká.

SP ve snowboardingu v Secret Garden (Čína) - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Mastnak (Slovin.), 2. Sobolev (Rus.), 3. Baumeister (Něm.), ...v kvalifikaci 44. V. Brůžek (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 6 ze 7 závodů): 1. Prommegger (Rak.) 3070, 2. Mastnak 2936, 3. Fischnaller (It.) 2690, ...58. V. Brůžek 49.

Ženy: 1. Hofmeisterová (Něm.), 2. Ledecká (ČR), 3. Jörgová (Něm.).
Průběžné pořadí SP (po 6 ze 7 závodů): 1. Ledecká 4200, 2. Jörgová 3129, 3. Ochnerová (It.) 2990, ...55. Žďárská (ČR) 37.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy