Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Ledecká poprvé vyhrála a naděje na medaili ze Soči rostou

Rogla (Slovinsko) – Ve skvělých výkonech těsně před startem olympijských her pokračuje snowboardistka Ester Ledeská. Ve slovniském Rogle ovládla závod v paralelním obřím slalomu, připsala si tak své první vítězství ve světovém poháru a zařadila se mezi hlavní adeptky na medaili ze Soči. Mladá snowboardistka tak navázala na druhé a třetí místo z minulých dílů světového poháru v rakouském Bad Gasteinu. 

Ester Ledecká
zdroj: ČTK/AP

Ester Ledecká: "Vlastně mi to v té sérii závodů ani nedochází. Asi jsem opravdu dítě Štěstěny. Každý den je jiný a ten můj dnešní byl vydařený, v cíli jsem měla pocit, že závod ještě nekončí, že si ještě něco sjedu. Jen trenér mi říkal, že už je konec, že jsem vyhrála. Skvělý pocit." 

Ledecká má v olympijské sezoně skvělou formu. V dosavadních pěti závodech nebyla horší. Osmnáctiletá lyžařka a snowboardistka byla v italské Carrezze v prosinci šestá v paralelním obřím slalomu a pak pátá v paralelním slalomu.

V tomto týdnu se ještě pokoušela kvalifikovat do Soči také v alpských disciplínách a v Innerkremsu jela čtyři závody Evropského poháru - dva sjezdy, super-G a superkombinaci, v níž byla osmnáctá. 


Do závodu v Rogle se kvalifikovala až z pátého místa, pak ale excelovala. Postupně porazila Němku Isabellu Laböckovou, Švýcarku Patrizii Kummerovou, s níž jednu jízdu prohrála, Rakušanku Inu Meschikovou a ve finále Japonku Tomoku Takeučiovou. S ní sice první jízdu o devět setin prohrála, ale v druhé jízdě byla lepší o více než šest sekund.

Ve čtvrtfinále Ledecká vyřadila Krummerovou, vedoucí ženu Světového poháru, trochu se štěstím. "Ona mě v první jízdě také poměrně dost porazila, ale ve druhé se mi jí dařilo podle trenéra docela dobře stahovat a ona nakonec pět branek před cílem spadla," popsala Ledecká. "Vím, že musím ještě zrychlovat, takže mě v tréninku čeká ještě hodně práce," prohlásila.

Před sezonou přitom hovořila o tom, že bude ráda za každou účast ve vyřazovacích soubojích, nakonec v posledních osmi dnech stála dvojnásobná juniorská mistryně světa třikrát na stupních vítězů a dostala se na druhé místo průběžného hodnocení SP.

Životního úspěchu dosáhla přesto, že byla po sérii lyžařských závodů poměrně unavená. "Trenér mi to dovolil, ale bylo to brutálnější než v tom minulém týdnu. Tehdy to bylo podobné, ale dva dny jsem alespoň trénovala na snowboardu, což tady nebylo možné. Dala jsem si jen pár jízd na prknu po lyžařských závodech, kvůli pocitu," řekla.

Když na začátku sezony zjistila, že poráží soupeřky z elitní desítky, začala si víc věřit. "Měla jsem jistotu, že v tréninku jsme hodně věcí vylepšili. A právě to zlepšení v řadě technických záležitostí se nyní projevilo," našla příčinu senzačního zlepšení v aktuální sezoně. Nyní ale prý bude hodně odpočívat. "Od trenéra mám přikázáno, že teď pár dnů nesmím nic dělat. Bude to těžké, ale snad to dokážu vydržet," usmívala se.

Závod SP ve snowboardingu v Rogle (Slovinsko) - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Mathies (Rak.), 2. Košir (Slovin.), 3. Dufour (Fr.), ...v kvalifikaci 47. Šindelář, 50. Jelínek (oba ČR).
Průběžné pořadí SP v paralelním obřím slalomu: 1. Mathies a Košir 1600, 3. Unterkofler (Rak.) 1019,7, ...48. Jelínek 29,8, 58. Šindelář 16,4.
Celkové pořadí SP: 1. Mathies 2940, 2. Košir 2850, 3. Dufour 2500, ...61. Šindelář 46,5, 68. Jelínek 29,8.

Ženy: 1. Ledecká (ČR), 2. Takeučiová (Jap.), 3. Dujmovitsová (Rak.).
Průběžné pořadí SP v paralelním obřím slalomu: 1. Takeučiová 1600, 2. Kummerová (Švýc.) a Ledecká obě 1400.
Celkové pořadí SP: 1. Kummerová 3800, 2. Ledecká 3250, 3. Tuděgeševová (Rus.) 2220. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy