Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mistrovství ČR a SR

Ledecká podvacáté první. V Cortině byla bezkonkurenční od kvalifikace po finále

Tentokrát bez pádu a suverénně! Ester Ledecká zvítězila v paralelním obřím slalomu v italské Cortině d'Ampezzo a připsala si jubilejní dvacátý triumf ve Světovém poháru. Česká snowboardistka ukázala, že pokud nespadne, jen těžko se jí může některá ze soupeřek vyrovnat. Všechny své jízdy ovládla s náskoky přes jednu vteřinu, finále jí usnadnil pád Rusky Sofie Nadyršinové.

Je nám líto, video expirovalo.
Velké finále s triumfující Ledeckou v Cortině

"Byl to skvělý závod, skvělý večer. Organizátoři zase připravili výborně kopec a byla radost tady jezdit. Celý den jsem jezdila docela solidně a jsem ráda za svůj tým, protože odvedli vynikající práci, a proto tady stojím," řekla Ledecká.

Ve Světovém poháru už má na kontě 22 vavřínů. Vedle snowboardu patří ke špičce i na lyžích a v elitním seriálu dokázala ovládnout jeden sjezd a jeden superobří slalom.

V kvalifikaci byla Ledecká v součtu dvou jízd rychlejší o čtyři vteřiny než druhá Nadyršinová. V prvním kole jasně porazila Rusku Milenu Bykovovou a bez problémů přešla ve čtvrtfinále přes Tomoku Takeučiovou z Japonska a v semifinále přes Italku Nadyu Ochnerovou.

Ve finále se Nadyršinová, letošní mistryně světa v paralelním slalomu, držela. Ledecká ale jela klidně a Ruska před polovinou trati jízdu nezvládla a spadla. Ledecká dojela do cíle sama, jednou trošku chybovala, ale po projetí cílem zvedla ruku a usmála se do kamery.

Ledecká útočila na vítězství už ve čtvrtek v Carezze, kde se vrátila do elitního seriálu na snowboardu po roční pauze, ale po pádu ve finále skončila druhá.

Do vyřazovacích jízd v Cortině nepostoupila překvapivě Němka Ramona Hofmeisterová, která po chybě v druhém kole skončila až pětadvacátá. Do čela SP se dostala Rakušanka Daniela Ulbingová, Ledecká je se 180 body čtvrtá.

V kvalifikaci skončili další čeští jezdci. Zuzana Maděrová se dostala do druhé jízdy, už po první jízdě vypadli Adam Počinek a Viktor Brůžek.

SP v alpském snowboardingu v Cortině d'Ampezzo (Itálie) - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Caviezel (Švýc.), 2. I Sang-ho (Korea), 3. Fischnaller (It.), ...59. Brůžek, Počinek (oba ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 11 závodů): 1. I Sang-ho 300 b., 2. Baumeister 210, 3. Loginov (Rus.) 177.

Ženy: 1. Ledecká (ČR), 2. Nadyršinová (Rus.), 3. Jennyová (Švýc.), ...26. Maděrová (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 12 závodů): 1. Ulbingová (Rak.) 226, 2. Hofmeisterová (Něm.) 196, 3. Nadyršinová 191, 4. Ledecká 180, ...40. Maděrová 5.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články