Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzivní fotbalová liga: UK Praha – ZČU Plzeň

Ledecká do Špindlerova Mlýna nepřijede, přednost dostane snowboard

Ester Ledecká se ve Špindlerově Mlýně nepředstaví. Dvojnásobná olympijská vítězka dá přednost snowboardu před domácími závody v alpském lyžování. Klání v Krkonoších proběhne na začátku března, termínově se tak kryje se snowboardovým Světovým pohárem ve švýcarském Scuolu, po němž následuje jen finále sezony v německém Winterbergu. A Ledecká se chce plně soustředit na zisk čtvrtého velkého křišťálové glóbu za celkový triumf ve Světovém poháru v paralelních disciplínách v řadě.

Ester Ledecká
zdroj: ČTK/AP/Giovanni Auletta

Ač byl start dvojnásobné olympijské vítězky v předběžném plánu, průběh sezony změnil její závodní kalendář. "Sportovní stránka věci dostala přednost," uvedl David Trávníček, šéf společnosti Sport Invest Marketing, která Ledeckou zastupuje.

"Kolizi termínů řeší Ester během celé sezony, kvůli tomu přišla i o snowboardové mistrovství světa. Zatímco v únoru se po dohodě se svým týmem rozhodla pro účast na lyžařském šampionátu, tentokrát dostal přednost snowboard. Možnost získat čtvrtý křišťálový glóbus v řadě je velmi lákavá," uvedl Trávníček.

Je nám líto, video expirovalo.
Ledecká ve Špindlerově Mlýně nebude, pojede SP na snowboardu

Pro Ledeckou je v této fázi snowboardové sezony důležitý každý bod. Za sebou má víkendové závody Světového poháru v Číně, kde skončila na snowboardu druhá v paralelním obřím slalomu a pátá ve slalomu.

V součtu to znamená, že před závěrečnými dvěma díly seriálu drží na prvním místě celkového hodnocení Světového poháru v paralelních disciplínách náskok 110 bodů na druhou Rakušanku Schoeffmannovou a 121 bodů na třetí Němku Jörgovou. Vítězka každého závodu získá 1000 bodů, druhá 800, třetí 600.

"Roli hrálo i to, že se ve Špindlerově Mlýně jede obří slalom a slalom, což nejsou nejsilnější disciplíny Ester. Při kombinaci dvou sportů se musí často rozhodovat podle aktuální situace na poslední chvíli, což je u ní zcela běžné," dodal Trávníček.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy