Následuje
ODM 2020: Alpské lyžování

Ledecká chybovala a v Pchjongčchangu tak tentokrát dojela "až" třetí

V sobotu si Ledecká v paralelním obřím slalomu v areálu ve Phoenix Parku připsala sedmnáctý triumf v pohárovém seriálu. A i tentokrát se zdálo, že třiadvacetiletá česká hvězda míří jasně za výhrou, jenže v semifinále chybovala a nakonec se musela spokojit s třetí příčkou. Z vítězství se radovala Němka Ramona Hofmeisterová.

Ester Ledecká
zdroj: ČTK/AP/ autor: Alessandro Trovati

Ledecká kvalifikaci ovládla v součtu dvou jízd o více než dvě vteřiny a v osmifinále i ve čtvrtfinále nedala soupeřkám ve vyřazovacích jízdách žádnou šanci. Chyba ale přišla v semifinále. Trojnásobná vítězka celkového hodnocení paralelních disciplín zaváhala na startu a doháněla Rakušanku Sabine Schöffmannovou. Jela agresivně, dvakrát málem spadla, nakonec vyjela z trati a prohrála.

Na malé finále se olympijská vítězka i z lyžařského superobřího slalomu znovuzkoncentrovala a Němku Cheyenne Lochovou porazila o pět desetin. Ledecká se tak udržela v čele hodnocení disciplíny a celkově už je v SP druhá.

Ledecká dojela v paralelním obřím slalomu na snowboardu v Pchjongčchangu třetí

"Jak už jsem říkala po včerejším vítězství, tak ve finálové sestavě Světového poháru je konkurence šestnácti nejlepších holek opravdu vyrovnaná. Takže mým cílem je udržet kontakt se špičkou a díky dnešnímu třetímu místu jsem si zase o kousek posílila svou pozici ve hře o křišťálový glóbus, ale hlavně jsem si skvěle zazávodila," uvedla Ledecká.

Při 46. startu na snowboardu v seriálu vystoupila na stupně vítězů již pošestadvacáté. Teprve počtvrté ale skončila s bronzem a v obřím slalomu podruhé, poprvé to bylo v japonské Asahikawě v roce 2015.

Světový pohár se nyní přesune do Číny. Příští víkend jsou v Secret Garden, kde se v roce 2022 pojede olympijský závod v rámci zimních her v Pekingu, na programu paralelní obří slalom a paralelní slalom.

SP ve snowboardingu v Pchjongčchangu - paralelní obří slalom:

Ženy: 1. Hofmeisterová (Něm.), 2. Schöffmannová (Rak.), 3. Ledecká (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 5 ze 7 závodů): 1. Ledecká 3400, 2. Ochnerová (It.) 2590, 3. Jörgová (Něm.) 2530, ...51. Žďárská (ČR) 37.

Muži: 1. Prommegger (Rak.), 2. Dufour (Fr.), 3. I Sang-ho (Korea), ...v kvalifikaci 43. Brůžek (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 5 ze 7 závodů): 1. Prommegger 2960, 2. Fischnaller (It.) 2290, 3. Mastnak (Slovin.) 1936, ...55. Brůžek 49.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy