Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Po trailech přes hory II.

Léčba několik týdnů a olympiáda v mlze. Eva se ale nevzdává, řekl manažer Samkové Kraus

Eva Samková je po operaci zlomených kotníků, ale prognózy směrem k jejímu startu na olympiádě v Pekingu, která začne za necelé dva měsíce, jsou zatím hodně zamlžené. Manažer české hvězdy Tomáš Kraus pouze prozradil, že zotavení potrvá minimálně nekolik týdnů a na prognózy ohledně návratu do tréninku i závodů je v současnosti brzy.

Olympijská šampionka ze Soči a bronzová medailistka ze ZOH v Pchjongčchangu Samková se vážně zranila při dojezdu sobotního závodu smíšených týmů v Montafonu, v němž získala s Janem Kubičíkem stříbro. Na klinice v Montafonu-Schruns hned v sobotu večer podstoupila operaci, po níž má v obou nohách šrouby. Nyní se řeší její převoz do Česka.

"Zákrok dopadl dobře. Na jakékoliv prognózy je ještě brzo, je to ale otázka minimálně několika týdnů. Evka se jen tak nevzdává. Nehroutí se a věřím, že i to jí pomůže, aby se vrátila silná," uvedl Kraus.

Samková při cílovém manévru, při němž předstihla Francouzku Chloe Trespeuchovou, dostala prkno nešťastně pod sebe, zasekla se jí hrana a snowboard jí skřípl kotníky. Výsledkem byly zlomeniny obou kloubů v hlavicích holenní kosti.

"Takhle jsem si průjezd cílem nepředstavovala, ale to je život. Když chcete být nejrychlejší na světě, někdy to hodně bolí. Díky všem za vzkazy a podporu. Děkuju lékařům za super péči. A navíc za pokoj s výhledem a spoustou světla. V nohách mám šrouby, které by měly kotníky zpevnit. Uvidíme, jak se to bude hojit, ale budu bojovat!" vzkázala z nemocnice trojnásobná vítězka celkového hodnocení Světového poháru.

Podporu jí vyjádřila například i jedna z jejích největších soupeřek, olympijská šampionka z roku 2018 Michela Moioliová z Itálie. Ta společně s Lorenzem Sommarivou týmový závod vyhrála, ale po několika pádech svých kolegů včetně nešťastného zranění Samkové neměla chuť slavit. "Drahá Evo, říct, že je mi to líto, by bylo nedorozumění. Nemohu ani najít slova... Objímám tě a přeji ti rychlé uzdravení, abych tě viděla co možná nejdříve ve startovní bráně připravenou na souboj!" napsala italská hvězda na Instagram.

Olympijský závod snowboardcrossařek se na Hrách v Pekingu pojede 9. února. V té době uplyne od zranění Samkové osm a půl týdne.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články