Následuje
Panorama

Češi ve slopestylu na finále nedosáhli, Pančochová skončila na 24. místě

Sierra Nevada (Španělsko) - Bez účasti českých snowboardistů se uskuteční sobotní finále slopestylu na mistrovství světa v Sierra Nevadě. Všech pět český zástupců včetně Šárky Pančochové dnes neuspělo v kvalifikaci.

Šárka Pančochová
zdroj: ČTK autor: Taneček David

Bývalá vicemistryně světa v této disciplíně Pančochová dostala za první jízdu dvacet bodů, ve druhé se zlepšila pouze na 24,25, což stačilo na 24. místo z 33 startujících. Jde o její nejhorší výsledek na MS. Mezi osmičku postupujících do finále se nevešla ani Kateřina Vojáčková, která ziskem 48 bodů obsadila v kvalifikaci 16. místo.

Nejlepší výkon v kvalifikaci předvedla Japonka Mijabi Onicukaová, která dostala 93 bodů. Kvalifikace mužů byla rozdělena na dvě skupiny a z každé postoupilo osm nejlepších. Petr Horák si za druhou jízdu vysloužil 65,75 bodu a od postupu ho dělilo šest bodů. Celkově skončil na 21. pozici.

Jeho skupinu vyhrál Švéd Mans Hedberg ziskem 90,25 bodu. V druhé kvalifikační skupině měl Jan Nečas 21,75 bodu a obsadil 49. místo. O dvě místa za ním byl Daniel Porkert ziskem 18,25 bodu. Nejlepší jízdu dne předvedl Novozélanďan Carlos Garcia Knight (94,25).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy