Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Adamczyková v Sierra Nevadě nejdříve spadla v semifinále, pak ovládla malé finále

V sobotu si Eva Adamczyková na Světovém poháru v Sierra Nevadě dojela pro čtvrtou příčku, v neděli si o jedno místo pohoršila, když kvůli pádu nepostoupila ze semifinále, načež ale ovládla malé finále. Z vítězství se raduje britská reprezentantka Charlotte Bankesová, jež tak ovládla i druhý závod v tomto španělském středisku. Do hlavního závodu postoupil z kvalifikace také Radek Houser, jenž vypadl v osmifinále.

Adamczyková zvládla ve velkém stylu čtvrtfinále, které vyhrála stylem start-cíl. V semifinále nejlépe odstartovala a dostala se do čela, ale ve druhé klopené zatáčce spadla a bylo po nadějích na postup do boje o medaile. "Najela jsem tam moc vysoko, kde byly přesně ty boule. Jízdu před tím ve čtvrtfinále tam ty boule ještě nebyly," popsala kritický okamžik.

Chuť si spravila výhrou v malém finále. "Podařilo se mi to opravit, najela jsem líp tu klopku. Takovou jízdu bylo potřeba předvést v tom semifinále," řekla. I s pátým místem byla spokojená. "Jezdilo se mi dobře. Jsem moc spokojená se starty. S tím, jak to bylo konzistentní, že se mi podařilo vyhrát všechny starty. Myslím, že si udržuju stabilní výkonnost a daří se mi potvrzovat, že jezdím dobře. Jenom to potřebuje míň chybiček," dodala olympijská vítězka ze Soči.

Velké finále vyhrála Bankesová před největší konkurentkou v boji o triumf v celkovém pořadí Světového poháru Chloé Trespeuchovou. Dostala se díky tomu do čela průběžného pořadí SP s osmnáctibodovým náskokem před francouzskou konkurentkou. Třetí dnes skončila další Francouzka Manon Petitová Lenoirová.

Z českých mužů uspěl v kvalifikaci jen Houser a stejně jako v sobotu skončil hned po první jízdě, poté co v osmifinále upadl. Závod vyhrál Švýcar Kalle Koblet, jenž ve finále předčil sobotního vítěze Lucase Eguibara ze Španělska.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články