Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Buly - debata expertů

Adamczyková dojela v Sieře Nevadě druhá

Eva Adamczyková obsadila v závodu SP v Sieře Nevadě druhé místo. V letošní sezoně se dostala již potřetí na stupně vítězek. 

Je nám líto, video expirovalo.
Finále s Adamczykovou na SP v Sieře Nevadě

Úřadující mistryni světa Adamczykovou v Sieře Nevadě provázela druhá místa: druhým časem postoupila z páteční kvalifikace a druhá byla i ve všech třech dnešních jízdách. Ze semifinále postoupila bývalá olympijská šampionka těsně ve fotofiniši, ve finále pak nestačila jen na Britku Charlotte Bankesovou.

"Na to, jak byly dnes těžké podmínky, to dopadlo skvěle. V tréninku jsme měli fajn počasí, pak se to zhoršilo, do toho začalo foukat," uvedla Adamczyková. "Jsem ráda, že jsem druhé místo udržela, už v semifinále jsem udělala chybu v poslední klopce," vrátila se k těsnému dojezdu se šťastným koncem v předposlední jízdě.

"Myslím, že starty mi šly dobře, snad se mi je podaří udržet do zítřka. Jsem ráda za kluky, jak se jim to povedlo. Těším se na zítra, co tam předvedou," dodala dvojnásobná olympijská medailistka.

Adamczyková vynechala kvůli účasti v taneční soutěži StarDance úvodní dva prosincové závody a do SP se zapojila na konci ledna ve Svatém Mořici, kde hned vyhrála. Začátkem února pak byla druhá a pátá v gruzínském Gudauri. V průběžném pořadí seriálu se trojnásobná celková vítězka posunula už na druhé místo za dnes třetí Francouzku Chloé Trespeuchovou.

Nejlepší závod v kariéře mají za sebou Kubičík s Houserem, kteří navázali na vydařenou kvalifikaci, v níž byli třetí a pátý, a oba poprvé v kariéře postoupili do semifinále. V něm už na postup nedosáhli a svedli souboj o druhé místo v malém finále, ve kterém osmadvacetiletý Kubičík svého o rok mladšího parťáka těsně předčil.

"Naprostá bomba. Mám velkou radost," rozplýval se Kubičík po životním výsledku, přesto litoval, že nedokázal potvrdit třetí příčku z kvalifikace. Nadšený byl i Houser. "Jsem šťastný, plný dojmů, protože se mi povedlo dostat do malého finále. V kvalifikaci i v závodech jsem bojoval se startem. Změna počasí mě v semifinále trochu vyvedla z rytmu, ztratil jsem přehled, udělal chybu na skoku a už to nešlo dohnat, ale malé finále je taky super. Blýská se na lepší časy a jsem rád za výsledek," uvedl Houser.

Třetí český reprezentant Kryštof Choura obsadil nepostupové třetí místo v osmifinálové rozjížďce s Houserem a skončil dvaadvacátý.

Závody SP ve snowboardcrossu v Sieře Nevadě (Španělsko):

Muži: 1. Ulbricht (Něm.), 2. Grondin (Kan.), 3. Vedder (USA), 4. Eguibar (Šp.), ...6. Kubičík, 7. Houser, 22. Choura (všichni ČR).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 12 závodů): 1. Grondin 540, 2. Hämmerle (Rak.) 290, 3. Koblet (Švýc.) 251, ...16. Choura 97, 29. Kubičík 56, 31. Houser 48.

Ženy: 1. Bankesová (Brit.), 2. Adamczyková (ČR), 3. Trespeuchová, 4. Petitová Lenoirová (obě Fr.).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 12 závodů): 1. Trespeuchová 440, 2. Adamczyková 305, 3. Moioliová (It.) 304.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články