Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Sport 1975

Adamczyková skončila v prvním závodě po zisku titulu mistryně světa v Sierra Nevadě čtvrtá

Eva Adamczyková skončila v prvním závodě po zisku titulu mistryně světa čtvrtá na Světovém poháru v Sierra Nevadě a vyrovnala svoje letošní maximum v seriálu. Potřetí za sebou vyhrála Britka Charlotte Bankesová. Mezi muži triumfoval Španěl Lucas Eguibar, Radek Houser vypadl po pádu v osmifinále.

Je nám líto, video expirovalo.
Finálová jízda Evy Adamczykové v Sierra Nevadě

Devětadvacetiletá Adamczyková ovládla ve španělském středisku čtvrtfinále i semifinále, ale v teplém počasí na změklé trati nebyla tak suverénní jako o deset dnů dříve v Bakuriani.

Ve hvězdně obsazeném finále po startu vedla, ale postupně se propadla na chvost a po zaváhání na závěrečném skoku dojela s velkou ztrátou poslední.

Bankesová si celkově 11. výhrou v SP spravila chuť po nevydařeném světovém šampionátu a v celkovém hodnocení seriálu se přiblížila na dva body vedoucí Francouzce Chloé Trespeuchové, která obsadila druhé místo. Třetí skončila Američanka Lindsey Jacobellisová.

Olympijská vítězka ze Soči Adamczyková v tomto ročníku Světového poháru, v němž se vrací po vážném úrazu obou nohou v prosinci 2021, ani na pátý pokus neskončila na stupních vítězů.

Vítězka 18 závodů byla dosud nejlépe čtvrtá v prosinci v Cervinii. V průběžném pořadí SP si polepšila na páté místo.

V neděli je v Sierra Nevadě na programu další závod, do konce sezony se pojede ještě ve Veysonnaz a Mt. St. Anne.

SP ve snowboardcrossu v Sierra Nevadě (Španělsko):

Muži: 1. Eguibar (Šp.), 2. Visintin, 3. Sommariva (oba It.), 4. Bozzolo (Fr.), ...25. Houser - vypadl v osmifinále, 48. Kubičík, Choura - vypadli v kvalifikaci.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 9 závodů): 1. Nörl (Něm.) 274, 2. Visintin 250, 3. Bozzolo 245, ...48. Choura 8, 50. Houser 6, 52. Kubičík 4.

Ženy: 1. Bankesová (Brit.), 2. Trespeuchová (Fr.), Jacobellisová (USA), 4. Adamczyková, ...17. Hopjáková - vypadla v kvalifikaci.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 9 závodů): 1. Trespeuchová 380, 2. Bankesová 378, 3. Baffová (Austr.) 264, ...5. Adamczyková 187, 23. Hopjáková 72.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články