Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
AMUNDI Czech Ladies Challenge

Adamczyková ovládla v Mont-Sainte-Anne malé finále

Mistryně světa Eva Adamczyková obsadila páté místo v předposledním závodu Světového poháru ve snowboardcrossu v Mont-Sainte-Anne. Devětadvacetiletá česká snowboardistka v Kanadě vypadla v semifinále a následně vyhrála malé finále.

Adamczyková v quebeckém horském středisku postoupila do závodu osmým kvalifikačním časem. První vyřazovací jízdu druhá žena předchozího závodu ve Veysonnaz hladce vyhrála, zhruba v polovině semifinále se jí však zasekla hrana, česká reprezentantka ztratila rychlost a dojela třetí. Se závodem se nakonec majitelka zlata a bronzu ze ZOH loučila výhrou, soupeřkám nedala šanci v malém finále.

Závod vyhrála Britka Charlotte Bankesová a šestým pohárovým triumfem za sebou se výrazně přiblížila k zisku křišťálového glóbu, který může potvrdit v nedělním finále. Adamczyková, jež kvůli rekonvalescenci po předloňském těžkém zranění zasáhla do sezony se zpožděním, je průběžně čtvrtá.

Mezi muži zvítězil domácí Kanaďan Eliot Grondin před mistrem světa Jakobem Dusekem z Rakouska. Trio českých reprezentantů vypadlo v osmifinále: Radek Houser a Kryštof Choura se seřadili na 20. a 21. místě, Jan Kubičík byl klasifikován na 26. pozici.

SP ve snowboardingu v Mont-Sainte-Anne (Kanada) - snowboardcross:

Muži: 1. Grondin (Kan.), 2. Dusek (Rak.), 3. Eguibar (Šp.), 4. Sommariva (It.), ...20. Houser, 21. Choura, 26. Kubičík (všichni ČR).

Průběžné pořadí SP (po 8 z 9 závodů): 1. Nörl (Něm.) 410, 2. Eguibar 386, 3. Visintin (It.) 344, ...35. Houser 31, 45. Choura 18, 53. Kubičík 9.

Ženy: 1. Bankesová (Brit.), 2. Trespeuchová (Fr.), 3. Jacobellisová, 4. Guliniová (obě USA), 5. Adamczyková, ...19. Hopjáková (obě ČR) nepostoupila z kvalifikace.

Průběžné pořadí SP (po 8 z 9 závodů): 1. Bankesová 678, 2. Trespeuchová 590, 3. Baffová (Austr.) 393, 4. Adamczyková 357,...21. Hopjáková 104.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články