Adamczyková dojela v kvalifikaci SP v Cervinii třetí, Kubičíkovi scházelo k postupu pět setin

Třetí místo obsadila v kvalifikaci Světového poháru v Cervinii snowboardcrossařka Eva Adamczyková. V úvodní jízdě, která rozhodla o deseti postupujících, ji předčily pouze Australanka Belle Brockhoffová a nejrychlejší Charlotte Bankesová z Velké Británie. Přímý přenos hlavního závodu sledujte v pátek od 10:20 na ČT sport a ČT sport Plus.

Adamczyková byla třetí v kvalifikaci na závod SP v Itálii

Vendula Hopjáková nepostoupila ani z druhé jízdy a připsala si 20. místo. V mužské kvalifikaci chybělo Janu Kubičíkovi k účasti v hlavním závodu pět setin sekundy a skončil na 34. pozici. Neuspěli ani Kryštof Choura a Jakub Žerava.

Adamczyková se do Světového poháru vrátila po vážném zranění na počátku prosince v Les Deux Alpes. Tam byla v kvalifikaci pátá, závod pro ni skončil vyřazením ve čtvrtfinále a umístěním na desáté příčce. Olympijská šampionka ze Soči a trojnásobná vítězka SP vynechala většinu minulé sezony kvůli zlomeninám obou nohou u kotníků.

První závod se v Cervinii pojede v pátek, druhý v sobotu.