Kramerová a Althausová si na velkém můstku prohodily medaile. Indráčková z Norska veze první body

Letošní první body do světového poháru získala česká skokanka Karolína Indráčková, která na velkém můstku v Lillehammeru obsadila 24. místo. Medaile visely za 130 metry, Rakušanka Marita Kramerová dominovala výkony 138 a 134,5 metru. Druhá skončila včera vítězná Katharina Althausová z Německa, na bronz dosáhla Norka Silje Opsethová.

Rakouská skokanka Marita Kramerová

Indráčková se do finálového kola probila z 29. příčky za skok dlouhý 106,5 metru. Druhým skokem se zlepšila o pět metrů a polepšila si o pět pozic. V letošním Světovém poháru ve skocích na lyžích tak načala české bodové konto. Druhá Češka Klára Ulrichová nepostoupila z kvalifikace.

Kramerová vyhrála závod podesáté v kariéře a podruhé v sezoně a zvýšila náskok ve vedení SP.

SP žen ve skocích na lyžích v Lillehammeru (Norsko):

1. Kramerová (Rak.) 268,9 b. (138+134,5 m), 2. Althausová (Něm.) 259,8 (130,5+136,5), 3. Opsethová (Nor.) 253,2 (134,5+129), ...24. Indráčková 164,2 (106,5+111), v kvalifikaci 42. Ulrichová (obě ČR).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 26 závodů): 1. Kramerová 330., 2. Althausová 285, 3. Klinecová (Slovin.) 259, ...36. Indráčková 7.