TCL V Repre

Vítr si pohrál se skokany. Jednokolový závod v Lahti vyhrál Kobajaši

Silný vítr ovlivnil individuální závod skokanů na lyžích v Lahti. Po dlouhých prolukách před jednotlivými skoky první kolo skončilo až po téměř dvou hodinách a jury se nakonec rozhodla druhé kolo zrušit. Vítězem se tak stal Rjoju Kobajaši za nejdelší pokus 136,5 metru. Vedoucí SP Nor Granerud doplatil na taktický tah s nájezdovým oknem a skončil až daleko za bodovanou třicítkou.

Kobajaši vyhrál první kolo skokem dlouhým 136,5 metru a nakonec mu to stačilo i na celkové vítězství. Závod byl kvůli silnému několikrát přerušen, až se vedení seriálu rozhodlo druhé kolo zrušit a určit vítěze na základě výsledků prvního kola.

Šestadvacetiletý Kobajaši zvítězil s náskokem 4,1 bodu před Kraftem (130 m), Geiger (133 m) zaostal o 8,9 bodu. Olympijský šampion a dvojnásobný vítěz Světového poháru si připsal celkově 32. vítězství a první od konce ledna.

Halvor Egner Granerud, který si před týdnem ve Vikersundu zajistil druhý celkový triumf ve Světovém poháru, obsadil až 46. příčku a do druhého kola by nepostoupil. Norský reprezentant předvedl skok dlouhý 95 metrů.

Závod SP ve skocích na lyžích v Lahti (Finsko):

1. Kobajaši (Jap.) 145,9 (136,5 m), 2. Kraft (Rak.) 141,8 (130), 3. Geiger (Něm.) 137 (133), 4. Tschofenig (Rak.) 134.2 (127), 5. Lanišek (Slovin.) 133,7 (127,5), 6. Hayböck (Rak.) 131,7 (133,0).

Průběžné pořadí SP (po 30 z 32 závodů): 1. Granerud (Nor.) 2058, 2. Kraft 1630, 3. Kubacki (Pol.) 1592, 4. Lanišek 1519, 5. R. Kobajaši 1011, 6. Žyla (Pol.) 906, ...67. Koudelka 11, 85. Rýdl (oba ČR) 1.