Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Všichni čtyři Češi jistě postoupili do závodu v Bischofshofenu

Bischofshofen (Rakousko) - V posledním závodu Turné čtyř můstků v Bischofshofenu jsou všichni čtyři čeští skokani na lyžích. Nejlepší byl šestý Roman Koudelka, dařilo se i Jakubu Jandovi, který obsadil devátou pozici. Kvalifikaci vyhrál Nor Kenneth Gangnes, který v K.O. souboji v prvním kole středečního závodu nastoupí proti Severinu Freundovi z Německa, jenž kvalifikaci neskákal. Přímý přenos středečního závodu vysílá ČT sport a náš web od 16:55.

Roman Koudelka
zdroj: ČTK/AP autor: Cornelius Poppe

"Jsem hodně spokojenej, protože tenhle můstek mi nesedí a v prvním tréninku jsem byl asi desátej od konce, to bylo špatný. Pak se to zlepšovalo, pak jsem se naštval a povedlo se mi dopřát si příjemný pocit," řekl Radiožurnálu Koudelka. "Jsem rád, že jsem to hodil za hlavu a
zabojoval jsem," dodal.

Koudelka předvedl 133 metrů a v souboji s Rakušanem Clemensem Aignerem by měl být favoritem. Asi nejlepší skok sezony předvedl Janda, který se i s větrem v zádech dostal na 130 metrů a čeká ho další domácí skokan Markus Schiffner. Ani pro vítěze Turné a Světového poháru z roku 2006 by neměl být problém postoupit do druhého kola.

Rovněž Jan Matura neměl potíže s postupem, i když dopadl o deset metrů blíž než Janda a skončil třicátý. Jeho soupeřem však bude silný Polák Kamil Stoch. A ještě těžšího soupeře, někdejšího mistra světa i olympijského vítěze Simona Ammanna ze Švýcarska, bude mít Lukáš Hlava. Ten předvedl výkon 118 metrů a obsadil sedmatřicátou pozici.

Je nám líto, video expirovalo.
Skoky českých reprezentantů v kvalifikaci v Bischofshofenu

"Když jsem viděl trenéra, jak se raduje, tak jsem věděl, že ten skok byl asi dobrý," řekl po kvalifikaci Janda. V Bischofshofenu se mu dařilo od začátku i v tréninku. "Od prvního skoku mi to tady docela sedělo. Od Innsbrucku jsem s tím trochu bojoval, ve vzduchu jsem se kroutil, ale tady jsem rval ruce před sebe, aby to kroucení bylo co nejmenší," prohlásil. "Kvalifikace je dobrá, závod bude důležitý," dodal.

Freund neskákal kvůli innsbruckému pádu

Trénink i kvalifikaci vynechal podruhé během Turné Freund. Druhý muž seriálu si naordinoval volno po pádu v Innsbrucku, který na něm zanechal následky. "Dnes to nemá smysl, den odpočinku nestačil, má dost modřin," řekl trenér Werner Schuster. "V závodu bude připraven," ujistil na adresu sedmadvacetiletého mistra světa a jediného teoretického soupeře Petera Prevce ze Slovinska o celkové vítězství, na kterého mu chybí 20 bodů. Prevc byl v kvalifikaci druhý za Gangnesem o tři desetiny bodu.

Výsledky kvalifikace na závod Turné čtyř můstků v Bischofshofenu

1. Gangnes (Nor.) 144,4 b. (138,5 m), 2. P. Prevc (Slovin.) 144,1 (137,5), 3. Hayböck (Rak.) 140,9 (136), 4. Wellinger (Něm.) 135,2 (135,5), 5. Kasai (Jap.) 132,9 (134), 6. Koudelka 132,6 (133), ...9. Janda 131,4 (130), 30. Matura 109,5 (120), 37. Hlava (všichni ČR) 106,8 (118).

Dvojice pro 1. kolo: Matura - Stoch (Pol.), Hlava - Ammann (Švýc.), Janda - Schiffner (Rak.), Koudelka - Aigner (Rak.).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy